Sahte 'mehdi' konuştu mahkeme salonu buz kesti! 3 kişiyi daha öldürecekmiş

Sahte 'mehdi' konuştu mahkeme salonu buz kesti! 3 kişiyi daha öldürecekmiş

Zonguldak'ta, Murat Cura'yı 67 silahıyla 9 el ateş edip öldüren ve ağırlaştırılmış ömür boyu mapus cezası istemiyle tutuklu suçlanan Erdoğan Kösepınar 55, ilk kere dominant karşısına çıktı. Kösepınar,

Çaycuma ilçesi Kayıkçılar köyünde 14 Ekim 2020'de alana gelen vakada, Almanya'da yaşayan ve memleketine tatile gelen Murat Cura, yeniden Almanya'da yaşayan hemşehrisi Erdoğan Kösepınar'ın silahlı hamlesinde bedenine isabet eden 9 mermiyle hayatını yitirdi. Vakanın ardından jandarmayı arayıp teslim olan Kösepınar, hapsedildi.

Bitirilen soruşturmanın ardından Erdoğan Kösepınar hakkında, 'planlayarak isteyerek öldürme' kabahatinden ağırlaştırılmış müebbet mapusla cezalandırılması arzıyla iddia belgesi hazırladı.

Zonguldak 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddia belgesinde kendisini mehdi bülten eden maznunun, bunu kabul etmeyen Cura'yı öldürdüğü ifade edildi. İddia Belgesinde, Kösepınar için alınan Adli Tıp Müesseseyi raporunda, cezai ehliyetini ortadan kaldıracak rastgele bir us hastalığının bulunmadığı ve ceza mesullüğünün bütün olduğu açıklandı.

DURUŞMADA KONUŞTU

Davanın görülen ilk mahkemesine tutuklu maznun Erdoğan Kösepınar, Murat Cura'nın yakınları ve taraf avukatları katıldı. Kösepınar, Almanya'da yaşadığı sırada ölüm eden öğretmeninin düşüne girerek kalp aleminde kendisine 'sen mehdisin' dediğini söyledi.

Murat Cura ve dostlarının bunu öğrenmelerine karşın kendisiyle dalga geçtiklerini anlatan Kösepınar, "Ben kasvetlere direnemeyip dergahı terk edip 2019 senesinde Almanya'dan Zonguldak'a yerleştim.

Tekkenin iblisleri benimle Türkiye'ye geldiler. Bunları konutumdan kovamıyordum. Kalp gözümün açılmasını yasaklıyorlardı. Can Veren öğretmenim, kalp yoluyla bana 'Murat Cura'yı öldürmezsen rahat olamazsın' dedi. 3 bireyi daha öldürmemi söyledi. Bu şahıslar benim kalp gözümün açılarak insanlara ulaşmamı yasakladılar" dedi.

: İlginize Sürükleyebilir Hangi şehirler mübalağa etti? Böyle giderse talebeler mekteplerini donduracak! Çok güçlü geliyor... Sarı alarm! Risk radara böyle yansıdıAşıda vahim reyin... Aylar sonra ortaya çıktı!

'ÖLDÜRMEK İÇİN TASARI YAPMIŞ'

Birkaç kere öldürmek için Cura'nın evinin önüne gittiğini ancak muvaffak olamadığını belirten Kösepınar, şöyle dedi:

"Birkaç kere maktulü öldürmek için kapısına gittim. Bana şeytanlarını yolluyordu. Korkutup beni geri gönderiyorlardı. Bu sebeple öldüremedim. O gün öldürmeye gittim. Bekledim ama çıkmadı. Bir zaman sonra Murat Cura'yı kapının önünde gördüm. Sonra yanımda bulunan silahımı çıkararak ateş ettim.

Kaç kere ateş ettiğimi öğrenmiyorum. Sonra ben giderken kayınçosu otomobilime çarptı. Ben jandarmayı arayıp 'adam vurdum beni alın' dedim. Sonra vasıtada seyir halindeyken jandarma gelip durdurdu beni ve teslim oldum. Cura’nın iblisleri bana değmeseydi ben onu öldürmezdim."

Duruşma kurulu, Almanya'da ve Zonguldak'ta us hastalığıyla alakalı rehabilitasyon gören Murat Cura'nın yine us sıhhati raporu alınması için Adli Tıp 4'üncü İhtisas Müesseseyi'ndan gelecek raporun beklenmesine karar vererek mahkemeyi erteledi.