Sahte MİT’çi yakalandı

Sahte MİT’çi yakalandı

İstanbul’da G.F. isimli kadın, kendisini Ulusal İstihbarat Teşkilatı’nda MİT görevli olarak tanıtarak, 12 Mayıs 2021 gşanı, Şişli’de yaşayan M.D. 72 isimli kadını telefonla aradı.

M.D.’ye suça karıştığını söyledi, konutta bulunan para ve altınları hazırlayarak kendisine teslim etmesi yönergesini verdi. G.F., bu konuşmadan bir süre sonra da yaşlı kadının evine gitti.

Yaşlı kadın MİT’çi olduğunu düşündüğü G.F.’ye konutta bulunan çok sayıda ziynet eşyası, 195 bin lira ve 20 bin doları verdi. G.F., altın ve paraları aldıktan sonra sakin tutumlarla apartmandan ufaladı. M.D., yaşadıklarını bir yakınına anlattı. Yakını dolandırılmış olabileceğini söyledi. Yaşlı kadın hemen polisi arayarak takviye istedi. Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, M.D.’nin şikâyeti üzerine harekete geçti. Apartman ve bölgedeki kamera görüntüleri toplandı.

BU ŞEHİRK DOLANDIRICILIĞI DOKUNULMUŞ

Ekipler, kamera görüntülerinden G.F.’nin kimliğini belirleyerek Şişli’de yaşadığı konuta baskın tertip etti. G.F., gözaltına alındı. Yapılan analizde, G.F.’nin daha evvel yeniden Şişli’den aynı usulle S.G.K. isimli yaşlı bir kadını da dolandırdığı anlaşıldı. Emniyet’te, ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçlamasıyla sorgulanan G.F. çıkarıldığı adliyede adli kontrol kararıyla serbest kaldı.