Sahte zenginlik skandal yaratmıştı... 'Gerçekten' milyarderler kulübüne girdi!

Sahte zenginlik skandal yaratmıştı... 'Gerçekten' milyarderler kulübüne girdi!

Amerika Birleşik Devletlerili reality TV yıldızı Kim Kardashian West, milyarder statüsü kazanarak süper zenginlerin elit kulübüne katıldı. Daha evvelden sahte milyarderlik iddiasıyla aile çalkalanmıştı.…

Forbes, Amerika Birleşik Devletlerili Kim Kardashian West'in kozmetik ve giyim alakasının yanı gizeme TV'den elde ettiği kazanç, ciro uyuşmaları ve yatırımları sayesinde net bedelinin 1 milyar dolara eriştiğini söylüyor.

BBC'nin haberine göre Kardashian, şu anda Forbes'in Dünya Milyarderleri Listesindeki 2 bin 755 şahıstan biri. Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, 177 milyar dolarlık net bedelle gruba liderlik ediyor.

Geçen sene ilave edilen öbür Amerikalılar arasında Bumble flört uygulaması kurucusu Whitney Wolfe Herd 1,3 milyar dolar, film üretimcisi Tyler Perry 1 milyar dolar ve kumarhane işvereni Sheldon Adelson'ın daha önceki eşi Miriam Adelson 38,2 milyar dolar bulunuyor.

SAHTE MİLYARDERLİK İDDİASI

Kim Kardashian West'in görüştüğü kocası Kanye West zati listede 1.8 milyar dolar ancak üvey kız kardeşi Kylie Jenner, geçen Mayıs ayında Forbes tarafından kaldırıldı. 

Son dakika... Dünyanın en zenginleri belli oldu Sıralamada önemli değişiklik...Son dakika... Dünyanın en zenginleri belirli oldu! Sıralamada ehemmiyetli farklılık...

Sahte zenginlik skandal yaratmıştı... Gerçekten milyarderler kulübüne girdi

Forbes mecmuası, iki sene üst üste mirasını kendi yapan en genç milyarder bülten ettiği Kylie Jenner’ın mirasının kurmaca olduğunu ve gerçeğinde kendi ismini taşıyan kozmetik işletmesinin söylendiği kadar kazanç elde etmediğini öne sürmüş, mecmuanın iddialarına göre tüm hakikatler satıştan sonra ortaya çıkmıştı.

KİM BUNU NASIL BAŞARDI?

Forbes, özellikle KKW Hoşluk kozmetik işindeki ve Skims giyim firmasındaki payları sayesinde 40 yaşındaki oyuncunun bedelinin Ekim ayında 780 milyon dolardan 1 milyar dolara yükseldiğini açıkladı.

Kardashian West, geçen sene KKW Beauty'nin yüzde 20'sini kozmetik devi Coty'ye 200 milyon dolara satmıştı.

Kardashian West, Skims giyim eşyalarını tanıtmak için koronavirüs kilitlenmeleri sırasında sosyal medya varlığını Instagram'da 213 milyon takipçi; Twitter'da 69,7 milyon takipçi kullandı.

Şubat ayında , neredeyse yedi sene konutlu kaldıktan ve beraber dört çocuğu olduktan sonra rapçi Kanye West'ten boşanma davası açtığı bildirildi.