Sakar hırsızlar

Sakar hırsızlar

Seyhan K.’nin evini atayan 3 hırsızdan biri kaçarken cüzdanını düşürdü. Polis cüzdandaki kimlikten yola çıkarak cüzdanını düşüren hırsız Alper İ., Sami Ç.Ö. ve Engin K.’yi yakaladı.

İstanbul Bahçelievler’de yaşayan Seyhan K.’nin evine 5 Haziran günü giren hırsızlar, kıymetli eşyaları alarak kaçtı. Seyhan K., polise başvurarak şikâyetçi oldu. Polis ekipleri, konuta yakın bir noktadaki araştırılan kamera görüntülerinin birinde bir kişinin koşarken cüzdanını düşürdüğünü gördü. Polis düşen cüzdana erişti. Cüzdandaki kişinin kimlik bilgisinde Alper İ. 27 yazıyordu. Alper İ.’nin Emniyet’te 15 suç kaydı vardı. Ekipler, Alper İ.’nin yanındaki 2 kişiyle birlikte metrobüse binerek Şirinevler’e geldiğini, üçünün de Alper İ.’nin İstanbulkarkası’ını kullandığını belirledi.

Kamera görüntülerini analize devam eden ekipler, Alper İ., 18 suç kaydı olan Engin K. 22 ve 23 suç kaydı ve aranması olan Sami Ç.Ö.’nün 14 hırsızlık hadisesini gerçekleştirdiğini tespit etti. Alper İ., Engin K. ve Sami Ç.Ö. nezaretine alındı. Adliyeye çıkarılan Alper İ. ve Engin K. tutuklanırken, Sami Ç.Ö. adli kontrolle hür kaldı.