Salda Gölü'nde akılalmaz görüntüler! Yasağa rağmen nargile ve çamur banyosu...

Salda Gölü'nde akılalmaz görüntüler! Yasağa rağmen nargile ve çamur banyosu...

Burdur'un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü, bayramda da yoğun alaka gördü. Millet plajına gelen ziyaretçiler suya girip, gölşan eşsiz hoşluğunu izledi. Yasağa aldırış etmeyen bazı ziyaretçiler…

Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü, Kurban Bayramı tatilinde de ziyaretçilerin uğrak yeri oldu. Suratlarca birey Salda Gölü'nü görmeye geldi. Göle girişin özgür olduğu bölgelerden millet plajında yoğun kalabalık dolayısıyla adım atacak yer kalmadı. Plaja gelenler göle girip, surattı. Kimileri göl kıyısında resim sürükletip, bu anları ebedileştirdi.

Geçen sene 15 Ekim'de girişin menedildiği Beyaz İsmeler kısmına gelen ziyaretçiler ise arabalarını sahile takribî 2 km uzaklıkta oluşturulan otoparka vazgeçerek elektrikli trenler ve golf otomobilleri ile sahili gezdi.

Salda Gölünde akılalmaz görüntüler Yasağa rağmen nargile ve çamur banyosu...

İSTENMEYEN GÖRÜNTÜLER

Salda Gölü'nün millet plajı sahilinde istenmeyen görüntüler ortaya çıktı. Etraf ve Şehircilik Bakanlığı tarafından geçen sene 1 Ağustos'tan itibaren dumansız hava sahası duyuru edilen ve etrafında sigara içilmesinin menedildiği Salda Gölü millet plajı sahiline bir ziyaretçi nargilesiyle kazançken, bir ziyaretçinin ise yasak olmasına karşın millet plajı sahilinde çukur açıp, balçık banyosu yaptığı görüldü.

Salda Gölünde akılalmaz görüntüler Yasağa rağmen nargile ve çamur banyosu...

Ayrıca yeniden millet plajının kıyısına rögar kapağı atılması dikkati çekti.