Salı günü hava nasıl olacak? İşte 7 Eylül il il hava durumu tahminleri

Salı günü hava nasıl olacak? İşte 7 Eylül il il hava durumu tahminleri

Marmara ve Karadeniz bölgeleri ile Akdeniz'in Toroslar kesiminde sağanak bekleniyor. Hava sıcaklığı kuzey ve iç kesimlerde mevsim banallerinin 2-6 derece altında izleyecek. İşte, 7 Eylül şehir şehir

Marmara Bölgesi'nin kuzey ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Akdeniz’in Toroslar kesiminde gök hengameli sağanak hipotez ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, Türkiye'nin kuzey, iç ve batı kesimlerinde hava parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak. Marmara Bölgesi'nin kuzey ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Bolu, Düzce, Artvin ve Ardahan etrafları, Çanakkale'nin doğusu ile Akdeniz’in Toroslar kesiminde yerel olmak üzere sağanak ve gök hengameli sağanak öngörülüyor. Öteki yerlerde havanın az bulutlu ve sarih geçmesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde mevsim banallerinin 2-6 derece altında, öteki yerlerde mevsim basmakalıpları ortamında izleyeceği hipotez ediliyor.

Rüzgarın genellikle kuzeyli doğrultulardan, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatılı doğrultulardan hafif, ara gizeme orta güçte, Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğulu doğrultulardan güçlü, yer yer fırtına biçiminde esmesi öngörülüyor.

Salı günü hava nasıl olacak İşte 7 Eylül il il hava durumu tahminleri