Salıncaktaki Zeynep, pompalı tüfekle vurulmuştu! 'Köpeği korkutmak için ateş ettim'

Salıncaktaki Zeynep, pompalı tüfekle vurulmuştu! 'Köpeği korkutmak için ateş ettim'

Karaman'da evinin bahçesinde salıncakta sallandığı sırada pompalı tüfekle vurulan Zeynep Gül 4, rehabilitasyonunun ardından taburcu oldu. Minik Zeynep'i vuran kuşkulunun ise komşuları Uveyiz B. 19 olduğu

Vaka, dün saat 16.00 Nefise Sultan Semti 265 Cadde'ta bir binanın bahçesinde alana geldi. Babası Selman ile annesi Merve Gül, çardakta yemek yediği sırada minik Zeynep de salıncakta sallanmaya başladı. Bir müddet sonra dinlenen silah sesi ile birlikte minik Zeynep, yere yığıldı. Pompalı tüfekle başı ve bacağından yaralanan minik Zeynep, ambulansla Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Rehabilitasyonu bitirilen Zeynep Gül, akşam saatlerinde taburcu oldu.

Salıncaktaki Zeynep, pompalı tüfekle vurulmuştu Köpeği korkutmak için ateş ettim

'KÖPEĞİ BAHÇEDE GÖRDÜM'

Şehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği takımları da evin bahçesi ile etrafında ayrıntıyı tahlil yaptı. Tahlil sonrası silahın 2 bina sonraki apartmandan ateşlendiği belirlendi. Takımlar, silahı ateşleyen şahsın komşuları Uveyiz B. olduğunu tespit etti. Kabahat aleti pompalı tüfekle evinde nezaretine alınan Uveyiz B. polis merkezine götürüldü.

Salıncaktaki Zeynep, pompalı tüfekle vurulmuştu Köpeği korkutmak için ateş ettim

 

Uveyiz B., ilk ifadesinde, kendi bahçelerine giren köpeği korkutmak için ateş ettiğini belirterek, "Konutumuzun bahçesindeki tavuklarımız, bir cadde köpeği tarafından boğulup yeniliyordu. Vaka anında yeniden aynı köpeği bahçemizde gördüm. Köpeği korkutmak için tüfek ile ateş ettim. Köpek kaçtıktan sonra konuta girdim. Çocuğun yaralandığından haberim yoktu. Vakayı konuta gelen polislerden bildim, çok trajiğim" dedi.