Şampiyonluk günü giyilen kramponların biri fanusta, diğeri satışta! Trabzonsporlu Vitor Hugo...

Şampiyonluk günü giyilen kramponların biri fanusta, diğeri satışta! Trabzonsporlu Vitor Hugo...

Trabzonspor’un ligin 35’inci haftasında şampiyonluğunu bülten ettiği Fraport TAV Antalyaspor gayretinin bitiş düdüğüyle beraber heyecanlı taraftarlar sahayı doldurdu. Sevinç şovları sırasında taraftarlar,

Sahaya akın eden taraftarlardan Cihan Horoz, omzuna alarak şampiyonluk keyfi yaşadığı Hugo’nun sağ ayağındaki kramponu sürükleyip aldı. Kimliğini saklayan başka bir taraftar da aldığı Hugo'nun öbür sol ayak kramponunu, 40 bin TL’ye internetten satışa çıkardı.

Cihan Horoz, anı olarak aldığı kramponu, dükkanında sırça fanusta gizliyor. Üzerinde Hugo’nun forma numarası olan 13 rakamının yazdığı şampiyonluk anısı kramponu görmek isteyenler, Cihan Horoz'un dükkanına gidiyor.

‘BİR ABİMİZ KRAMPONU ALMAK İÇİN YERE YATTI’

Şampiyonluğu senelerdir beklediklerini belirten Cihan Horoz, "Düdük çaldığı anda neyin ne olduğunu kavramadan sahaya sıçradım. En yakınımda Vitor Hugo vardı. Süratimi alamayıp yanına gittim. O gece herkes hatıra alma peşindeydi. Formasını yakaladım ama o itiş kakışta almak çok güçtü. Bir abimiz kramponu almak için yere yattı ama o kalabalıkta yere uyumak sıradan bir davranış değildi. Üzerine bastık, azıcık dövüldü. Öbür eşini de Hugo kendisi çıkardı. O sırada bana doğru dönüktü. Kramponu bana uzatmış gibi oldu, sürükleyip aldım” dedi.

‘KIYMETLİ BİR HEDİYE OLDU’

Kramponu gizleyeceğini, satmayı düşünmediğini ifade eden Cihan Horoz, “Benim için çok kıymetli. Sürmenespor’un A ekip kalecisiyim ve futbola büyük alakam var. Kramponu uzun seneler gizlemeyi düşünüyorum. Hugo hem şahsiyetiyle hem de şampiyon olduğumuz bu sezonda gösterdiği performansla kalbimizi çaldı. Bizi çok mutlu ettiği anlar oldu, gol attı, kaleci gibi kurtarışlar yaptı. O surattan benim için kıymetli bir hediye oldu. Kendisiyle tanışma fırsatım olursa benim için unutulmayacak en büyük anlardan birisi olur. Krampona imza atar, hatıra fotoğrafımız olursa çok mutlu olurum. Alıcılar, alıp araştırmak istiyorlar. Merak eden dostlarım, kardeşlerim oluyor. Gelip bakıyorlar” diye konuştu.

'GELİP GÖRMEK İSTEDİK'

Hugo’nun kramponunu görmek için dükkanına gelen Mert Ali Hoş da, “Trabzonspor’un şampiyon olduğu gece coşkudan yatamadık. O gecenin bir hatırasını gelip görmek istedik” ifadelerini kullandı.

‘HUGO’YU MİSAL ALIYORUM’

​Onur Göksal da, “Şampiyon olduğumuz gece bizim için çok ehemmiyetliydi. Sürmenespor futbolcusuyum ve Vitor Hugo’nun davranışlarını misal almaya çalışıyorum. Hugo’nun kramponunun Cihan Abide olduğunu bilince görmek istedim” dedi.