Samsun'da Arzu Aygün'ün katili Muharrem Coşkun ifadesini değiştirdi! Olayı böyle anlattı

Samsun'da Arzu Aygün'ün katili Muharrem Coşkun ifadesini değiştirdi! Olayı böyle anlattı

Samsun'da kayıp Arzu Aygün'ü 36 silahla vurarak öldürdüğü, 42 gün sonra ortaya çıkan ve sevgilisi olduğu öne sürülen Muharrem Coşkun 38, egemen karşısına çıkarıldı. Coşkun korunmasında emniyetteki…

Atakum ilçesinde, geçen sene 17 Aralık'ta konuttan çıkan, 2 çocuk annesi Arzu Aygün, bir daha dönmedi. Aygün'nam yakınları, Denizevleri Polis Merkezi'ne giderek, kayıp müracaatında bulundu. Asayiş Şube Müdürlüğü Kayıp Ofis Amirliği takımları, Aygün'ü bulmak için çalışma başlattı. Polis, Aygün ile sevgili oldukları öne sürülen Muharrem Coşkun da dahil 5 bireyin ifadesine müracaat etti. İfadesi sonrası hür vazgeçilen Coşkun, kuşku üzerine 28 Ocak'ta yine nezaretine alındığı emniyetteki çapraz sorgusunda, Aygün'ü silah ile vurarak öldürdüğünü ve cesedinin Terme ilçesine bağlı Kozluk Mahallesi'nde olduğunu itiraf etti. Takımlar, bölgede Aygün'nam cansız vücuduna erişti. Muharrem Coşkun, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı duruşmaca hapsedildi.

İLK KERE EGEMEN KARŞISINDA

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hakkında 'planlayarak isteyerek öldürme', 'hırsızlık' ve 'ruhsatsız silah taşıma' kabahatlerinden ağırlaştırılmış ömür boyu mapus cezası istediği Muharrem Coşkun, ilk kere 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde egemen karşısına çıkarıldı. Mahkemeye Arzu Aygün’nam babası Seyfullah Aygün, annesi Semine Aygün ile çocukları ve kadın platformu aboneleri de katıldı. Mahkemede korunma yapan Coşkun, emniyetteki ifadesini değiştirerek, "Cinayeti tasarlayarak işlemedim. Tartıştık ve ben silahı çektim, yanlışlıkla silah patladı" diye konuştu.

Samsunda Arzu Aygünün katili Muharrem Coşkun ifadesini değiştirdi Olayı böyle anlattı


Duruşma kurulu, maznun Muharrem Coşkun’un tutukluk halinin devamına karar verip, mahkemeyi 17 Haziran’a erteledi.

'DOKÜMANLAR CİNAYETİN TASARLANDIĞININ DELİLİ'

Mahkeme sonrası açıklama yapan Arzu Aygün'nam ailesinin avukatı Özlem Sezgin Eksil, "Zati 2 kere ifadesi alınmıştı ve dürüst açıklamaları vardı fakat bu mahkemede beyanını değiştirdi. Yaptığı korunmaya ve beyanına netlikle katılmıyoruz. Cinayetin tasarlanmadan yapıldığını söyledi; ancak dosya içindeki tam dokümanlar ve ispatlar, bu cinayetin planlanarak ve tasarlanarak olduğunun da ispatıdır. Mahkeme ertelendi. Arzu ve adalet için burada olacağız. Mahkemede yanlışlıkla öldürdüğünü, o gün para sebebiyle tartıştıklarını anlattı. Ayrıca bunu bir namus sorununa çevirmeye çalışıyor. Buna netlikle katılmıyoruz. Zati tam konuşmaları ve iletileri araştırdığımızda vakanın para konusu olduğu ortadadır. 'Cinayeti tasarlayarak işlemedim, tartıştık ve ben silahı çektim, yanlışlıkla silah patladı' diyor ama her şey ortada" dedi.

Arzu Aygün'nam babası Seyfullah Aygün ise Muharrem Coşkun’un en ağır cezayı almasını istediklerini belirtti.