Sancaktepe'de hırsızlar anne ve kızına kabusu yaşattı! 'Küpeyi kulaklarını kopararak aldılar'

Sancaktepe'de hırsızlar anne ve kızına kabusu yaşattı! 'Küpeyi kulaklarını kopararak aldılar'

Sancaktepe'de kimliği meçhul 3 şahıs, kapılarını çaldıkları Suriyeli anne ve kızına kendilerini polis olarak tanıttı. Kuşkulular ardından anne ve kızını feci biçimde darp ettikten sonra konuttaki ziynet

Vaka, geçtiğimiz cuma günü öğle saatlerinde Sancaktepe'de alana geldi. Kimliği meçhul üç şahıs, Suriye tebaalı ailenin yaşadığı üç katlı evin bulunduğu caddede bir vakit bekledi. Konuttaki erkeklerin Cuma namazına gitmek üzere konuttan ufaladığını gören kuşkululardan biri dışarıda gözcülük yapmak için beklerken, öteki iki kuşkulu ise kapıyı çaldı. Kendilerini polis olarak tanıtan kuşkulular, aileye destek edeceklerini söyledi.

Ancak içeri giren kuşkulular, anne Emina Hachasa 52 ve kızı Hanım Salih'i 11 feci biçimde vurdu. Hırsızlar konuttaki takribî 100 bin lira kıymetindeki ziynet eşyası ile darp ettikleri Emina Hachasa'nın kulağından sürükleyerek aldıkları küpeleri ve cep telefonlarıyla kaçtı. Vaziyeti bilen aile fertleri hemen polis ve sağlık takımlarını aradı. Yaralı anne ve kızı ise sağlık araçlarıyla sağlık kurumuna kaldırıldı. Kısa zamanda vaka yerine gelen polis ekipleri kuşkuluları tutmak için çalışma başlattı.

: İlginize Sürükleyebilir Koronanın en makûs hali... Dikkat toplayan aşı ayrıntıyı! En çok onları hedef alıyorİşte salgında İstanbul'da son vaziyet! Sansasyonel ayrıntılar...Bilim heyeti abonesinden ihtar

"KÜPEYİ KULAKLARINI KOPARARAK ALDILAR"

Öte yandan, kuşkuluların caddedeki kaçış anları güvenlik kamerasına yansıdı. Yaralı anne ve kızın sağlık kurumundaki rehabilitasyonları sürerken annenin gidişatının ciddiyetini gözettiği bilindi. Yaralı kadının yeğeni Muhammed Salih, "Üç hırsız geldi, kapıyı çaldı. Kızı kapıyı açmış. Size destek edeceğiz demişler, vurmuşlar. Altın ve telefonları aldılar. Polisiz dediler, bize destek edeceklerini söylediler ama hırsızlarmış. Annenin kafasında çok yaralar var. Küpeyi kulaklarını kopararak aldılar ve gözlerine çok vurdular" dedi.