Şanlıurfa'da korkulan oldu! Aşı olmayanlar yoğun bakımları doldurdu

Şanlıurfa'da korkulan oldu! Aşı olmayanlar yoğun bakımları doldurdu

Şanlıurfa'da son günlerde yükselen koronavirüs hadiseleri sıkıntılılık yaratırken, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumu'nde de yoğunluk arkasıydı. Hastane Başhekimi Caner Kaya, sağlık kurumunun

Aşılamanın düşük olduğu şehirler arasında yer alan Şanlıurfa’da yoğun bakımlar son 1 ay içerisinde tamamen doldu. Yaşanan yoğunluk sebebiyle açılan ek yoğun bakım servislerinin de dolması kentte sıkıntılılık yarattı. Olayların çoğalışı üzerine daha evvelden kapalı olan Kovid- 19 Yoğun Bakım Servisleri tekerrür açıldı. Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumu’ndeki Kovid-19 Yoğun Bakımlarının tamamen dolduğunu belirten Başhekim Dr. Caner Kaya, son 1 ay içerisinde yoğun bakım servislerinin dolup taştığını söyledi. Yoğun bakımda uyuyan hastaların ortak özelliğinin aşısız veya tek doz aşılı olduklarını ifade eden hekim Kaya, şunları söyledi:
Şanlıurfada korkulan oldu Aşı olmayanlar yoğun bakımları doldurdu
"Yoğun bakımlarımız son 1 ay içerisinde tamamen doldu. Yoğun bakımda uyuyan hastalar kadar bir o kadar da ek yoğun bakım yatağı açtık. Tekerrür böyle bir hizmeti sunduk. Uyuyan hastalarımızda dikkatimizi sürükleyen şey özellikle yoğun bakım uyuyuşlarında insanların aşısız olması veya tek doz aşılı olmaları. Başka Bir Deyişle işin özü iki doz aşısını olup yoğun bakıma yatırdığımız hastamız yok denecek kadar az. Bunu net olarak görüyoruz. Aşı ciddi anlamda tesirli. İnsanlarımızın aşıdan gerçekten fayda gördüğünü öğreniyoruz."
Şanlıurfada korkulan oldu Aşı olmayanlar yoğun bakımları doldurdu