Şanlıurfa'da tinerli vahşet! Kızını yaktı... Cani baba tutuklandı

Şanlıurfa'da tinerli vahşet! Kızını yaktı... Cani baba tutuklandı

Şanlıurfa'da evlenmek istemediği için babası tarafından üzerine tiner dökülerek ateşe verilen, kaldırıldığı sağlık kurumunda hayatını yitiren Filistin asıllı olan Suriye tebaalı Amara Dwla'nın 13 babası

Olay, evvelki gün Şıhmaksut Mahallesi'nde alana geldi. Aslen Filistin asıllı olan Suriye tebaalı Ahmet Mohammad Dwla, kızları Amara ve Lamur Dwla 12 ile beraber 4 ay evvel Sıhmaksut Mahallesi'ndeki bir konuta yerleşti. İnşaatlarda kalıpçı ustası olarak çalışan baba Dwla, kızı Amara'yı evlendirmek istedi. Kızının buna karşı çıkmasına kızan baba, Amara'yı vurduktan sonra banyoda üzerine tiner dökerek ateşe verdi. Baba, sesin dinlenmemesi için yüksek sesle müzik açtı, sonra ufak kızı ile konuttan kaçtı. Kapıyı kırıp içeri giren komşuları tarafından çağırılan ambulansla sağlık kurumuna kaldırılan Amara Dwla hekimlerin tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Amara Dwla'nın, sağlık kurumuna götürülürken babası ve kız kardeşinin adını verdiği ortaya çıktı.

Can Veren kızın ifadesi üzerine harekete geçen polis, Ahmet Mohammad Dwla ile Lamur Dwla’yı yolda yürüdükleri sırada nezaretine aldı. Emniyette yapılan sorgusunda kabahatini kabul etmeyen Ahmet Mohammad Dwla, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı duruşmaca hapsedildi, kızı Lamur Dwla ise devlet gözetmesi altına alındı.

Morga kaldırılan Amara Dwla’nın cenazesinin 3 günlük defin sürecinde yakınları gelmezse kimsesizler kabrine defnedileceği bildirildi.

Şanlıurfada tinerli vahşet Kızını yaktı... Cani baba tutuklandı