Şantaj cinayeti

Şantaj cinayeti

İstanbul Esenler'de Şeyhmus S. 41, iddiaya göre girdikleri ilişkinin görüntüleriyle şantaj yaptığı Erkutay D. 22 tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Vaka yerinde üzeri kanlı biçimde bulunan Erkutay D.'nin,

Vaka, geçen çarşamba günü Çiftehavuzlar Mahallesi'nde alana geldi. Erkutay D. ve Şeyhmus S. takribî 5 sene evvel tanıştı. İddiaya göre tanıştıkları gün içki alan ikili beraber oldu. Bu birliktelik sırasında Şeyhmus S. video çekti. Daha sonraki süreçte Şeyhmus S., Erkutay D.'nin ailesine ve dostlarına bu videoyu yollamakla tehdit etti. Vaka günü Şeyhmus S., güçle ilişkiye girmek isteyince Erkutay D.tarafından bıçaklandı.

"BU BIÇAKLA YAPTIM"

Polis merkezine yapılan ihbarda bıçaklama vakasının hakikatleştiği, kuşkulunun vaka yerinde olduğu ve teslim olmak istediği bildirildi. Vaka yerine gelen polisler Erkutay D.'yi üzeri kanlı bir biçimde buldu. Erkutay D.'nin "İleride uyuyor, üzerini battaniye ile örttüm. Bu bıçakla yaptım" dediği bilindi.

Tarif üzerine vaka yerine giden takımlar Şeyhmus S.'nin cansız vücuduyla karşılaştı. 112 acil servis takımları tarafından yapılan analizde Şeyhmus S.'nin boyun bölgesinde 2 adet ve sol kolunda 1 adet olmak üzere toplam 3 adet derin bıçak girişi olduğu tespit edildi. Esenler Asayiş Ofis Amirliği tarafından nezaretine alınan Erkutay D. operasyonlarının ardından adliyeye sevk edildi.