'Şapkasız çıkmazmışım abi!'

'Şapkasız çıkmazmışım abi!'

Sanat yaşamında seneleri geride vazgeçmiş, kariyerine onlarca albüm, şarkı sığdırmış akılda bir ad... Ünlü sanatçının sosyal medya hesabında paylaştığı resim metamorfozunu gözler önüne serdi.

UZUN SENELER EVVEL...

MFÖ azalarından Mazhar Alanson seneler evvel çekilen siyah beyaz resmini sosyal medya hesabında takipçileri ile paylaştı. Alanson, resmin altına "Şapkasız çıkmazmışım ağabey" anekdotunu düştü. Ünlü sanatçıya takipçileri "yanındaki ablan mı" diye sordu. 

Şapkasız çıkmazmışım abi

SENELER ONLARI ÇOK DEĞİŞTİRDİ

Magazin dünyasının ünlü adları çocukluk senelerine ait resimleri zaman zaman sosyal medya hesaplarında paylaşıyorlar. Kimilerini tanımak olası olmasa da kimileri bir bakışı, bir gülüşü ile hemen kendisini ele veriyor. İşte şimdilerde milyonlarca insanın yakından takip ettiği ünlülerin zaman içindeki başkalaşımları!

'BEN 17 YAŞINDAYKEN ÇOK HOŞ BİR YILDI'
Resimdeki genç adam ekranların aranılan adlarından Civan Canova. 1955 doğumlu akılda oyuncu neredeyse yarım yüzyıl evvel çekilen resmini takipçileri ile paylaştı. 

Şapkasız çıkmazmışım abi
Canova resmin altına Frank Sinatra'nın 'It Was A Very Good Year' şarkısından laflar yazdı...

BİR YANINDA BABANNE BİR YANINDA DEDE
Babannesi ve dedesiyle bayram pozu veren bu ufak adamı tanıyabildiniz mi? Resimdeki şahıs Emre Aydın...

Şapkasız çıkmazmışım abi Ünlü rock'çı siyah beyaz resmi sosyal medya hesabında paylaştı.

BUFFON HAYRANI
Dönemin modasına uyup saçlarını uzatan bu delikanlı Berkay Ateş...

Şapkasız çıkmazmışım abi
Ünlü oyuncu bu resmi "18 yaşındaydım. Kaleciydim. Gianluigi Buffon hayranıydım.Hala hayranıyım." anekdotu ile paylaştı.

GAMZELER ELE VERDİ
Çizgili kazak altına ekoseli gömlek... Altın saçlı bu çocuğu gamzeleri Murat Dalkılıç'ı hemen ele veriyor...

Şapkasız çıkmazmışım abi
Dalkılıç, seneler evveline ait resmi "Ufaklık resimlerim çıkıyor alana bu aralar... Bunu andırmıyorum bak" anekdotu ile Instagram'da paylaştı...

'EN FAZLA 3-4 YAŞLARINDAYIM'
Elinde çatal, önündeki meyve dolu tabağı tamamlamak için uğraşa bu ufak kız 'Süper Baba' dizisiyle belleğimizde unutulmaz bir yer edinen oyuncu Sevinç Erbulak...

Şapkasız çıkmazmışım abi
Erbulak resmin altına "Meyve tabağındaki yeşil üzümlerin bir topluluk, kalabalık bir aile olduğunu düşünenler ve onları çiğnemeden yutmaya çalışanlar burada mı ? Bir şahıs dahi olsa yeter. Şu an andırdığım bu his beni turuncu oda ekibimin tertemiz olduğu senelere kadar götürdü.Herhalde 3-4 yaşlarında olmalıyım en fazla.Evin tamamı siyah kahverengi kırçıllı halı kaplı, kedim Prenses’in tüyleri halıda gözükmüyor, annem bana uyanır uyanmaz meyve tabağı getiriyor; pötibör bisküviye de aşığım seneleri başka bir deyişle..." anekdotunu düştü.

Erbulak kedili resmi ise "Bu kerpiç duvarlı konutta Hatice’ler oturuyor. Yıl 79 olmalı. Mecidiyeköy’deki konutumuzun yan caddesindeki çarpık büğrü merdivenlerden inerek avlusuna varıyoruz.Hatice muhtemelen uyuyor zira o varken avluya girmeye korkuyoruz. Semtte herkes ona “çılgın Hatçe” diyor ama benim Hatice’ye öyle seslenmem yasak.Annem bana onun bizden değişik olduğunu anlatmış.Bu, benim için anlatılması çok efor olan gecede, senden tam semtli ismine özür dilerim Hatice.O özel kalbini kırdığımız her an için bizi bağışla. Her nereden bakıyorsan şu an hepimize.Kedileri bu kadar çok sevmemin en ehemmiyetli nedeni sensin" anekdotu ile paylaştı.

BİR DİZİ İLE ŞÖHRET OLDU
Saçlarına küçük tokalarla iki yandan toplamış, boynunda yakalığı... Resimdeki şahıs Beren Saat ve Engin Akyürek'in başrolü üstlendiği 'Fatmagül'şan Kabahati Ne' dizisinde canlandırdığı Mukaddes Yenge şahsiyeti ile şöhretin doruğuna çıkan Esra Dermancıoğlu...

Şapkasız çıkmazmışım abi
Esra Dermancıoğlu seneler evveline ait resmini "Tam gün bu manyaklarla aynı konutta ... O kadar zorlanıyorum ki bazen! Bak saat 5.23 hepsi hala ayakta !" anekdotu ile paylaştı.

GELİŞTİ, DÜNYANIN EN HOŞU OLDU
Omuzlarına dökülen ıslak saçları... Genç kızları aratmayan pozu... Bu resim çekildiğinde henüz 2,5 yaşında ve yaşayacaklarından habersiz olan plajın en havalı kızı Azra Akın!
Şapkasız çıkmazmışım abi
Patentli hoş, seneler evveline ait resmini Instagram sayfasında takipçileri ile paylaştı

ANNE KUCAĞINDA BALKON POZU
Annesinin kucağında, balkon pozu veren bu küçük bebek şarkıları ile müzik piyasasına güzergah veren Serdar Ortaç.
Şapkasız çıkmazmışım abi
Serdar Ortaç, seneler evvel çekilen aile resimlerini Instagram sayfasında takipçileri ile paylaştı. Ortaç bu resmin altına "Babaanne, dede, halalar, amca tam aile... En önde ben amcamın kucağında" anekdotunu düştü.

ŞİMDİ 3 ÇOCUK ANNESİ
Perçemler, kırmızı fiyonk tokası ve kırmızı kunduraları ile kendinden emin nesnele tebessümen bu ufak kız çocuğu Türkiye'nin patentli hoşu ve şimdilerde 3 çocuk annesi olan Pınar Tezcan!

Şapkasız çıkmazmışım abi
Tezcan seneler evvel çekilen resmini "1982...Yaş 6... Anaokulu. Pek ziynetli püslü" anekdotu ile Instagram'da paylaştı.

15 DAKİKADA 15 BİN ALKIŞ
Etrafında olan bitenden habersiz bu küçük kız çocuğu müzik dünyasında fırtınalar estiren Sıla Gençoğlu'nun ta kendisi!

Şapkasız çıkmazmışım abi
Sıla Gençoğlu bu resmi "Maziden sarı kostümümle, annemin kucağından sesleniyorum." anekdotu ile Instagram'da paylaştı. Gençoğlu'nun paylaşımı 15 dakikada 15 bin alkış aldı"

TEŞEKKÜRLER MERSİN!
Elinde onurluk, suratında yarışı kazanmanın haklı onuru... Resimdeki genç adam Mahsun Kırmızıgül...

Şapkasız çıkmazmışım abi
Kırmızıgül, seneler evveline ait resmi Instagram'da paylaştı ve altına şu anekdotu düştü:
"Mersin’de belediyenin tertip ettiği ses müsabakasında 1. olmuştum. Hiç unutmam oradan aldığım 50 lira ile anneme ilk hediye pabucunu almıştım. O ses müsabakasından aldığım eforla müzik yolunda ilerleyeceğime karar vermiştim. Teşekkürler Mersin.