SAS Holding mağdurları çığ gibi büyüyor: 'Tosuncuk' gibi kaçmadan yakalayın

SAS Holding mağdurları çığ gibi büyüyor: 'Tosuncuk' gibi kaçmadan yakalayın

İstanbul Ataşehir'de bulunan SAS Holding'in önünde bir araya gelen takribî 100 birey mağdur olduklarını dile getirerek firma idareyicilerinin yurt dışına çıkmadan tutulmasını ve paralarını geri…

SAS Holding önünde 15 Haziran günü firma idareyicisi Sibel Koçan başından vurulup öldürülerek, içinde 3 milyon 300 bin lira bulunan çantanın gasp edilmesinin ardından yeniden firma idareyicisi olan daha önceki eşi Süleyman Aydın da Ataşehir'deki bir rezidansın 32'nci katındaki dairesinden sıçrayarak aynı gün hayatına son verdi. Hadisenin ardından holding ile alakalı saadet zinciri iddialarında bulunulurken işletmeye yatırım yaptığını iddia eden bireyler yatırdıkları paraları geri alamadıklarını belirterek savcılığa kabahat ilanında bulundu.

Takribî 100 birey geçtiğimiz haftanın ardından bugün yeniden SAS Holding toplanarak ikinci kere eylem yaptı.

HEPİMİZİ BU BATAKLIĞA ÇEKTİLER

Grup ismine konuşan Hazar Doğulu, "Bizi hoş teşviklerle şöyle kazanıyoruz, yüzde 10 kurul veriyoruz diye aldatıp tamamen hepsi akraba bağına bağlı olarak hepimizi buraya davet ettiler. Bizi aldattılar. Hepimizi bu bataklığa çektiler. Bugün ortalıkta hiç kimse yok" dedi. Ülkedeki tüm başsavcılıklara seslendiğini belirten Doğulu, kabahat bültenlerinin kabul edilmesini arz etti. Doğulu şöyle devam etti: "13 bin 105 mağdur var.SAS Holding mağdurları çığ gibi büyüyor: Tosuncuk gibi kaçmadan yakalayın
Ben burada yalnızca 13 bin 105 bireyin sesi değilim. Bugün 84 milyon yurttaşımızın bir daha böyle bataklıklara çekilmesine Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz izin etmesin lütfen. Sayın SAS Holding varisleri, avukatları neden 45 gündür 13 bin 105 bireyin karşısına geçip rastgele bir açıklama yapmıyorsunuz? Burada mağdur olan yurttaşların neden mağduriyetini gidermiyorsunuz"

ÇOCUKLARIMIN AİLEMİN UMUDUNU ÇALDINIZ

7 firma idareyicisine sual soran Doğulu, "Siz bugün neden biz de sizin gibiyiz gibi absürt sapan kurguların arda saklanıyorsunuz? Madem siz zamanında laf sahibiydiniz, lüks taşıtlarla 5 milyonluk, 10 milyonluk taşıtları buraya teşvik etmeye çalışıyordunuz sizler. Çocuklarımın umudunu, ailemin umudunu çaldınız. Buraya gelen gelemeyen herkesin umudunu çaldınız" ifadelerini kullandı.

Doğulu akrabası Mehmet İldem'in de kendisini dolandırdığını ifade etti. Sibel Koçan'ın cenazesinde firma idareyicilerinin kendilerine 'İstanbul'a gidin firma devam edecek. Biz devam edeceğiz' dediklerini öne süren Doğulu, İstanbul'a geldikten sonra firma idareyicilerinin kendileriyle görüşmediğini belirtti.

TOSUNCUK GİBİ GİTMEDEN TUTUN

Devlet büyüklerine seslenen İdris Öztürk de "Bu adamlar kaçmadan, bu adamlar 'Tosuncuk' gibi gitmeden tutacaksınız bugün tutun. Yarın değişik gün bu adamlar yurtdışına çıktığı zaman sizin bizim için yapabileceğiniz hiçbir şey yok. Bu adamlar Türkiye'deyken bu adamları alın. Bizler, ailemin, dostlarımın, memleketten yolladıkları parayı yatırdık" ifadelerini kullandı.

Holding önünde bir araya gelenler "Sema Koçan paramızı ver" biçiminde slogan atarak beğeni yakaladı.