Savunma bakanı özür diledi, ülkede şok! Güney Kore savaş gemisinde virüs paniği

Savunma bakanı özür diledi, ülkede şok! Güney Kore savaş gemisinde virüs paniği

Güney Kore'yi dev donanama gemisinde görülen koronavirüs salgını fobisi sardı. Ülkenin en ehemmiyetli savaş gemilerinden olan 150 metrelik dev destroyerde bulunan 301 denizciden 247'sinde Kovid-19…

Güney Kore donanmasına ait "Munmu the Great" isimli destroyerde misyonlu 247 askerde yeni tip koronavirüs Kovid-19 tespit edilmesinin ardından Korunma Bakanı Suh Wook özür diledi.

Başbakan Kim Boo-kyum, Doğu Afrika sarihlerinde korsanlıkla gayret için görevlendirilen destroyerdeki 301 denizciden 247'sinde Kovid-19 tespit edilmesiyle alakalı açıklama yaptı. Kim, kendisi ülkesine adayan suratlarca denizcinin sıhhatiyle dikkatli bir biçimde ilgilenilemediği için hükümetin oldukça acıklı olduğunu dile getirdi.

Korunma Bakanı Suh da yaptığı açıklamada, salgın sebebiyle ağır mesullük sezdiğini ve denizciler, aileleri ve milletten dürüstlükle özür dilediğini ifade etti. Suh, iki askeri uçakla Güney Kore'ye taşınan askerlerin sağlık kurumu ve karantina merkezlerinde rehabilitasyon edileceğini belirterek eşi salgınların yaşanmaması için zorunlu temkinlerin alınacağını vurguladı.

Savunma bakanı özür diledi, ülkede şok Güney Kore savaş gemisinde virüs paniği

"Munmu the Great" tayfasına, Güney Kore'de Kovid-19 aşılama kampanyası başlamadan ülkeden parçaladıkları için aşı yapılmamıştı. Aden Körfezi'nde misyonlu destroyerde salgının nasıl başladığı henüz tespit edilemedi.

180 bin 481 Kovid-19 hadisesi tespit edilen Güney Kore'de, 2 bin 58 birey virüs sebebiyle yaşamını kaybetti.

: İlginize Sürükleyebilir İşte ilk görüntüler! Kapsül dünyaya indi... Bezos'un uzay yolculuğu tamamlandıErdoğan 'Buradan AB'ye sesleniyorum' deyip açıkladı: Ne oldu, siz lafınızı yakaladınız mı?Kentte alarm! Toplu halde tutuldular