Seçimlerde 19 parti var; Gelecek Partisi listeye giremedi

Seçimlerde 19 parti var; Gelecek Partisi listeye giremedi

Erken tercih münakaşası sürerken, Yüksek Tercih Heyeti Yüksek Seçim Kurulu tercihe girebilecek politik partilerin listesine aktüelledi.

Tercihe girebilecek parti rakamı 17’den 19’a yükseldi. Ali Babacan’ın kurduğu DERMAN Partisi ile SOL Parti listeye girerken daha önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Gelecek Partisi tercih yeterliliğini sağlayamadığı için listede yer almadı. Resmi Gazete’de dün yayımlanan Yüksek Seçim Kurulu kararına göre, köy statüsünden belde statüsüne geçen Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney beldesindeki belediye başkanlığı ve meclis aboneliği tercihleri 6 Haziran’da beraber yapılacak. Yüksek Seçim Kurulu’nin kararına göre, tercihlere şu partiler katılabilecek:

TERCİHE GİRECEK PARTİLERİN LİSTESİ

“Adalet ve Kalkınma Partisi, Anavatan Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Millet Partisi, Demokrasi ve Atılım Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti, Genç Parti, Milletlerin Demokratik Partisi, Hür Dava Partisi, İyi Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Tutucu Yükseliş Partisi, Saadet Partisi, Sol Parti, Türkiye Komünist Partisi, Vatan Partisi ve Yine Refah Partisi.”