Sedanur babasının bayrağını devraldı

Sedanur babasının bayrağını devraldı

SAMSUN’un İlkadım ilçesi Fatih Semti’nde yapılan ara tercihte muhtarlığı, 2016 senesinde kalp krizi neticeyi hayatını yitiren Muhtar Yaşar Keklik’in kızı Sedanur Keklik 26 kazandı. Babasının…

İlkadım ilçesine bağlı Fatih Semti’nde uzun seneler muhtarlık yapan ve ‘efsane muhtar’ olarak öğrenilen Yaşar Keklik, 2016 senesinde kalp krizi neticeyi yaşamını kaybetti. Yapılan ara tercihlerde Tonguç Ali Anıl muhtar seçildi, Yaşar Keklik’in kızı Sedanur Keklik’i de birinci azası yaptı. Ancak Anıl işlerinin yoğunluğu sebebiyle istifa etti. Muhtarlık işleri ile yakından ilgilenen Sedanur Keklik de geçen hafta sonu yapılan muhtarlık ara tercihlerinde adaylığını açıkladı ve bin 151 rey alarak Fatih Semti’nin yeni muhtarı seçildi. Babasının kendisine çok hoş bir servet vazgeçtiğini anlatan Keklik, onun izinden gideceğini ifade etti.

‘ÇOK HOŞ BİR NETİCE ELDE ETTİK’

Babası Yaşar Keklik’in 2009 senesinde muhtarlık için adaylığını açıkladığını ifade eden Sedanur Keklik, “İlk tercihini çok az bir farkla kazandı. 2014 senesinde yapılan tercihlerde de çok büyük bir farkla yine muhtar seçildi. Ancak 2016 senesinde muhtarken kalp krizi geçirdi ve ölüm etti. Daha sonra 1’inci abonemizin 6 aylık bir muhtarlık yarıyılı oldu. Ara tercihler oldu ve adaylık için 25 yaşını tamamlamış olmak gerekiyordu, o yarıyıl benim yaşım yakalamıyordu. Tonguç Ali Anıl amcam, muhtarlığa aday oldu. Yeniden bu yarıyıl da muhtarlık işlerinin hep içinde oldum, birinci aza olarak misyon yapıyorum. Tonguç Ali amcam, işlerinin yoğunluğu sebebiyle 2017 senesinde istifa edince, ben de birinci aza olduğum için imza yetkisi bana geçti. Geçen yıl pandemiden dolayı tercih olmadı, bu yıl yapıldı ve adaylığımızı sarihledik. Çok hoş bir netice elde ettik, tercih günü beni görüp ağlayan teyzelerim ve amcalarım oldu. Çok şükür mazbatamızı aldık” dedi.

‘BENİ GÖRÜNCE, HERKES BABAMA DUA EDİYOR’

Muhtarlık tercihlerinde ve işlerinde her zaman babasının yanında olduğunu anlatan Keklik, “Onun sevgisini ve hassasiyetini çok iyi öğreniyordum. Bu sevgi ve hassasiyet, beni onun yaşantısına yöneltti. Zira geriye çok hoş insanlar ve arkadaşlıklar vazgeçmişti. Bu yaşamda milyoner olsanız böyle hoş bir servete sahip olamazsınız. Semtimizi, ahde sadakatin başşehri olarak görüyorum.Sedanur babasının bayrağını devraldıBu caddenin ismi Yaşar Keklik Cadde ve her yerde babamın resimleri var. Beni görünce, herkes babama dua ediyor. Gayem, babamın yolunda hizmet etmek, allahın izniyle bize güvenenleri mahcup etmeyiz. Gençler bu ülkenin ana esasıdır, gençlerin her zaman önü açılmalı. Beni tanıyan ve bilen herkes, bana destek oldu” biçiminde konuştu.

‘TERCİH NETİCELERİNDEN ÇOK MUTLUYUZ’

Semtte oturan Fuat Tek, “20 yıldır bu semtte yaşıyorum. Ölüm eden Yaşar abiyi de çok iyi tanırdım. Sedanur ise bizim kardeşimiz, bir nevi kızımız. Senelerdir babasının izinden gidiyor ve emeklerinin sayesinde şimdi muhtar oldu. Tercih neticelerinden çok mutluyuz” biçiminde konuştu.