Sedefnur Çağlar'dan iyi haber! İşte son sağlık durumu

Sedefnur Çağlar'dan iyi haber! İşte son sağlık durumu

Kocaeli'de polis memuru erkek dostuyla konukluğa gittiği 7'nci kattaki evin balkonundan düşen Sedefnur Çağlar’ın 23 ifadesi, sağlık meselelerinin devam etmesi sebebiyle henüz alınamadı. Sedefnur'un,

Olay, 9 Ocak'ta Körfez ilçesi Yavuz Sultan Selim Mahallesi'ndeki sitede alana geldi. Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi son sınıf talebesi Sedefnur Çağlar, polis memuru olan erkek dostu Ahmet Ata ile polis memuru O.Ç.'nin evine konukluğa gitti. Burada 2 polis memuru ve E.Ş. adlı bayanla içki alan Sedefnur Çağlar, sabah saatlerinde 7'nci kattaki dairenin balkonundan düştü.

Sedefnur, Derince Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumu'nde rehabilitasyona alındı. Bedeninde kırıklar olan Sedefnur, yoğun bakımdaki rehabilitasyonunun ardından servise alındı.

Sedefnur Çağlardan iyi haber İşte son sağlık durumu

AÇIĞA ALINAN POLİS MEMURU HAPSEDİLDİ

Olayın hemen ardından Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma başlattı. Hakkında yönetimsel soruşturma da başlatılıp, açığa alınan polis memuru Ahmet Ata, 'isteyerek öldürmeye girişim' suçundan hapsedildi. Yönetimsel soruşturma sebebiyle açığa alınan polis memuru O.Ç., savcılıktaki E.Ş. ise emniyetteki ifadelerinin ardından özgür vazgeçildi. Ahmet Ata, ifadesinde, polis arkadaşının evinde içki içip eğlendiklerini, kendisi yatarken Sedefnur'un cep telefonuna baktığını, kandırıldığını anlayınca tepki gösterdiğini, süratlice balkona giderek sıçradığını öne sürdü.

Takribî 1 ay süresince Derince Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumu’nde yoğun bakımda rehabilitasyonu devam eden Sedefnur, uyandırıldıktan sonra beyin ve asap cerrahi servisindeki odaya alındı. Bir zaman burada rehabilitasyonu devam eden Sedefnur, ailesinin isteğiyle ambulansla memleketi Sivas’a götürüldü. Sedefnur, Sivas Numune Sağlık Kurumu’ndeki rehabilitasyonunun ardından taburcu edildi.

SUALLERE BAŞINI SALLAYARAK YANIT VERİYOR

Fizik rehabilitasyonu alması gereken Sedefnur’un şuurunun yerinde olduğu ve sorulan suallere başını sallayarak yanıtlar verdiği bilindi. Sağlık meselelerinin devam etmesi sebebiyle Sedefnur’un henüz ifadesinin alınamadığı ve meşru sürecin, ifade alınmasının ardından şekillenip, devam edeceği belirtildi.