Seher hemşireden koronavirüs mesajı

Seher hemşireden koronavirüs mesajı

TRABZON’da maske takmaktan suratında izler oluşan, bu sırada sürüklediği resmi sosyal medyadan paylaşınca salgınla savaşan sağlıkçıların simgesi olan yoğun bakım servisinde vazifeli hemşire Seher Altuncu

Maske ile siperlik takmaktan suratında izler alana gelen, bu haliyle sürüklediği resmini sosyal medyadan paylaşınca koronavirüsle savaşan sağlıkçıların simgesi haline gelen Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumu yoğun bakım servisinde vazifeli hemşire Seher Altuncu Bıçak, 12 Mayıs Hemşireler Günü evveli pandemi sürecinde yaşadıklarını anlattı.

Pandemi yarıyılının sağlık çalışanları için yorucu geçtiğini anlatan Bıçak, "Maske kullanımı kalktı ama izleri ve anıları bizimle. Pandemi sürecinde hemşire dostlarım ve sağlık çalışanları çok fedakarlıklarda bulundular. Yeri geldi bir anne evladını tehlikeye atarak koronavirüslü bir ferdin yanına girerek onun için çaba etti. Bunlar unutulmamalı. Koronavirüsü de geride vazgeçeceğiz elbette tarihte yaşadığımız o salgın hastalıklar gibi. Ama bu fedakarlıklar unutulmamalı ve daimi bir biçimde yaşamalı. Hep birlikte çok zorlu süreçler atlattığımızı kimse unutmamalı. Tam meslektaşlarımın Hemşireler Günü'nü kutluyorum. Umarım bir daha böyle bir yarıyıl hayatayız. Pandemisiz sağlıklı günlerimiz olmasını diliyorum” diye konuştu.

'KORONAVİRÜSLE SURAT SURATA OLDUK'

Simge olarak gösterilen resminin hatırasını anlatan Bıçak, "Pandemi yarıyılında koronavirüsten korunmak için taktığım maske ve siperliğin izlerinin olduğu bir resim. Suratımdaki izlerin hepsinde, tam sağlık çalışanlarının izleri var. Tam sağlık çalışanlarını temsil ediyor. Hemşireler koronavirüs ile hep surat surata olduk. Güç günleri geride vazgeçtiğimiz için mutluyuz" dedi.