Şehir hayatını ve kariyerini geride bıraktı... Köyde kurduğu çiftlikle Avrupa'ya ihracata başladı

Şehir hayatını ve kariyerini geride bıraktı... Köyde kurduğu çiftlikle Avrupa'ya ihracata başladı

İstanbul’daki şehir yaşamını ve kariyerini 1999 senesinde 36 yaşındayken vazgeçip köye yerleşen Bilge Ünver, kurduğu çiftlikle hem iç piyasaya hem de Avrupa ülkelerine senelik vasati 20 ton…

İstanbul’daki şehir yaşamını vazgeçerek, Manisa’nın kırsal Sancaklıiğdecik Semti’ne yerleşen, üniversite mezunu teşebbüsçü Bilge Ünver 58, 60 dönüm arazi üzerinde yetiştirdiği kirazı iç piyasanın yanı gizeme dış pazara da gönderiyor. Ünver, "Başladığım işi tamamlamayı hoşlanıyorum, basit basit pes etmiyorum. Negatiflik gidişatında hemen geri adım atmıyorum. Azıcık savaşçı ruhluyum" dedi.

Şehir hayatını ve kariyerini geride bıraktı... Köyde kurduğu çiftlikle Avrupaya ihracata başladı

İstanbul’da, özel sektörde uzun seneler muhasebe ve mali işlerde çalıştıktan sonra kariyerini geride vazgeçerek, kendi işini yapmaya karar veren, 1 çocuk annesi Bilge Ünver, çiftçiliğe karar verdi. Üniversite mezunu Ünver, 1999 senesinde 36 yaşındayken, şehir yaşamını terk edip, Manisa’nın Şehzadeler ilçesi kırsal Sancaklıiğdecik Semti’ne yerleşti. 15 dönümlük arazide başladığı yapımını zamanla 60 dönüme çıkaran Ünver, 12 cinste yılık vasati 20 ton kiraz üretiyor. Ünver, yetiştirdiği kirazı hem iç piyasaya hem de Avrupa ülkelerini yolluyor.

'MUVAFFAK OLMAYI HOŞLANIYORUM'

Manisa’ya gelmeden evvel bölge hakkında çalışmalar yaptığını dile getiren Bilge Ünver, "21 yıldır kiraz yetiştiriyorum. Şu an 60 dönüm arazim var. Bunun takribî 15 dönümü zeytin, gerisi kiraz. Ürettiğimiz kiraz hem iç piyasada hem de dış pazara hitap eden kirazlar. 12 çeşit kiraz yetiştiriyorum" dedi.

Şehir hayatını ve kariyerini geride bıraktı... Köyde kurduğu çiftlikle Avrupaya ihracata başladı

Toprağı ve işini beğendiğini, böylece galibiyeti de sağladığını belirten Ünver, "Öncelikli olarak bir insanım ama bayan olarak bir fark varsa o da çok gayretli olmamız. Başladığım işi tamamlamayı hoşlanıyorum, basit basit pes etmiyorum. Negatiflik gidişatında hemen geri adım atmıyorum. Azıcık savaşçı ruhluyum. Muvaffak Olmayı hoşlanıyorum. Azıcık azim, toprağı beğenmek ve en ehemmiyetlisi de yaptığımız işi beğenmek gerekiyor. Ailem ve yakın etrafım ilk başlarda kararsız etti. Acaba olur mu, olmaz mı; diye ama her daim ailem, yakın etrafım ve arkadaşlarımdan bütün yardım aldım. Sen bunu yapabilirsin, dediler. Maneviyat çok ehemmiyetli. Yapmaya devam ediyorum. Yaşım el verdiğince de yapacağım" diye konuştu.

Canlı Borsa - Altın Maliyetleri - Döviz Kurları için Bigpara