Şehit Necmettin öğretmen, Gümüşhane'de anıldı

Şehit Necmettin öğretmen, Gümüşhane'de anıldı

TUNCELİ'de, PKK’lı teröristler tarafından kaçırılıp şehit edilen sınıf hocayı Necmettin Yılmaz, vefatının 5'inci sene dönümünde Gümüşhane'nin Torul ilçesindeki mezarı başında anıldı.

Tunceli'de, PKK’lı teröristler tarafından kaçırıldıktan sonra şehit edilen sınıf hocayı Necmettin Yılmaz için kabri başında anma programı tertip edildi. Programa şehidin babası Hamit, annesi Gülay, kardeşleri Ahmet ve Yahya Yılmaz, Vali Kamuran Taşbilek, Torul Kaymakamı Orhan Ayaz, Torul Belediye Başkanı Evren Evrim Özdemir, Şehir Ulusal Eğitim Müdürü Miraç Sünnetçi katıldı. Duaların ardından şehit hocanın mezarına karanfiller vazgeçildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in de aileye taziye dileklerini ileten Vali Taşbilek, şöyle konuştu:

Şehit Necmettin öğretmen, Gümüşhanede anıldı
"Tek niyeti halkımızın aydınlanma davası ve bu davaya hizmet etmek olan gencecik bir fidan, bir hocamızdı. Acımız çok büyük ama öğreniyoruz ki devletimiz de çok büyük. Başta evladımıza kıyan alçak teröristler olmak üzere tam terör örgütü üyelerinin, terörün, terörist faaliyetlerin, devletimizin tam ünitelerinin vermiş olduğu epopesi gayretle kökü kazınmaktadır. Allah bu yolda gayret eden askerimize, polisimize, jandarmamıza kuvvet kısmet eylesin. Başta Necmettin hocamız, Aybüke kızımız olmak üzere vatanımızın ve halkımızın birliği, beraberliği kısmetine vermiş oldukları gayrette şehit olan tam kardeşlerimize rahmet diliyorum." Şehit Necmettin öğretmen, Gümüşhanede anıldı

Şehit hocanın babası Hamil Yılmaz da kendilerini yalnız vazgeçmeyenlere teşekkür ederek, "Başta Sayın Cumhurbaşkanımızın zatında aziz halkımın kıymetli evlatlarının hepsine şükranlarımı sunuyorum. İçlerinde olmaktan şeref dinlediğim bu aziz halkımızın ne kadar kıymetli olduğunu bizzat Necmettin Hoca bize yaşattı, yaşatıyor da. Ne mutlu ki bu ulusun bir evladıyız, Allah'a hamdüsenalar olsun" dedi.