Şehit Necmettin Yılmaz öğretmenin babasından duygulandıran paylaşım

Şehit Necmettin Yılmaz öğretmenin babasından duygulandıran paylaşım

TUNCELİ'de PKK'lı teröristlerce şehit edilen hoca Necmettin Yılmaz'ın 23 babası Hamit Yılmaz, oğlunun kaçırıldığı günün sene dönümünde "Ruhun şad olsun evladım" paylaşımı yaptı.

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi Çiftçibaşı Mahallesi'nde misyon yapan sınıf hocayı Necmettin Yılmaz, 16 Haziran 2017'de memleketi Gümüşhane'ye gittiği sırada Tunceli-Pülümür kara yolunda PKK'lı teröristlerce yolu kesilip, taşıtı yakılarak kaçırıldı daha sonra da şehit edildi. Şehit Yılmaz'ın kaçırıldığı günün sene dönümünde babası Hamit Yılmaz, sosyal medyadan paylaşım yaptı. Yılmaz, paylaşımında, "16.06.2017 seneidevriyesi. Ruhun şad olsun evladım" ifadelerini kullandı.

'BABALAR GÜNÜ'NE BURUK GİRECEĞİM'

Paylaşım sonrası DHA muhabirine duygularını anlatan Hamit Yılmaz, oğlunun kaçırıldığı günün sene dönümünde olduklarını belirterek, "Oğlum kaçırıldıktan sonra 27 gün aranmıştı. 16 Temmuz tarihinde ise memleketi Gümüşhane'ye defnettik. Bir baba olarak, tam şehit babaları gibi böyle bir evladı bize affettiği için Rabbimize hamdüsenalar ediyoruz. Oğlumun mukadderatı böyleymiş. Rabbimize tevekkül etmekten başka elimizden gelen bir şey yok. Kuzey Irak'ta, Suriye'de ve vatanımızın muhtelif yerlerinde misyon yapan güvenlik eforlarımıza üstün zaferler diliyoruz. Necmettinlerin adımları, askerlerimizle beraber ilerliyor" dedi.

Babalar Günü'ne de çok buruk gireceğini ifade eden Yılmaz, "Oğlumu ilim yolunda yetiştirdik. O da ilim ve peygamberimizin yolunda Gümüşhane'den Urfa'ya gitti. Urfa'daki evlatlarımıza vatan sevgimizi aşılamak istedi. Ne Yazık Ki yaşamı parazitler tarafından alıkoyularak şehit edildi. Rabbim bizlere ve tüm şehit ailelerine sabır eylesin" diye konuştu.

Şehit Necmettin Yılmaz öğretmenin babasından duygulandıran paylaşım