Şehit onbaşı Ahmet Akdal'ın köpeği 'Atmaca' şehidin ailesine verildi... Gözyaşlarına boğuldular

Şehit onbaşı Ahmet Akdal'ın köpeği 'Atmaca' şehidin ailesine verildi... Gözyaşlarına boğuldular

Zeytin Dalı Harekat bölgesindeki üs bölgesinde PKK/YPG'li teröristlerin tertip ettiği hücumda şehit olan Baytar Uzman Onbaşı Ahmet Akdal'ın aynı hücumda yaralanan ve rehabilitasyonu bitirilen…

Zeytin Dalı Harekat bölgesinde 7 Nisan'da PKK/YPG’li teröristler tarafından tanksavar silahıyla tertip edilen hücumda Baytar Uzman Onbaşı Ahmet Akdal ile Uzman Çavuş Gökhan Çakır şehit oldu. Aynı hücumda Akdal'ın takribî 2 sene beraber vazife yaptığı mayın arama köpeği 'Atmaca' da yaralandı. Atmaca, 3 ay süren rehabilitasyonunun ardından sıhhatine kavuştu.

'ATMACA' EMEKLİ EDİLEREK SAHİPLENDİRİLDİ

Şehit Akdal'ın Kahramanmaraş'ta oturan ailesi, oğullarının takribî 2 sene birlikte vazife yaptığı Atmaca'yı sahiplenmek için Türk Silahlı Kuvvetleri'ne Türk Silahlı Kuvvetleri arzda bulundu. Ailenin arzı kabul edildi ve sıhhatine kavuştuktan sonra teşkilattan emekli edilen köpeğin sahiplendirilmesi kararlaştırıldı.

Şehit onbaşı Ahmet Akdalın köpeği Atmaca şehidin ailesine verildi... Gözyaşlarına boğuldular
Şehit onbaşı Ahmet Akdal

Diyarbakır 7'nci Kolordu Komutanlığı'nda vazifeli Sağlık Albay Nilgün Alçay, şehidin silah dostlarıyla beraber aileyi Kahramanmaraş'taki evinde ziyaret edip Atmaca'yı teslim etti. Atmaca'nın Diyarbakır'dan getirilen kulübesi de evin bahçesine konuldu.

Şehit onbaşı Ahmet Akdalın köpeği Atmaca şehidin ailesine verildi... Gözyaşlarına boğuldular'OĞLUMUN İTİMADI OLARAK BAKACAĞIM'

Remziye ve Feramuz Akdal çifti, oğullarının itimadını teslim alırken duygusal anlar yaşadı ve gözyaşlarına boğuldu. Şehidin kardeşleri Cihat, Sinan ve Arzu Akdal da birbirlerine sarılarak köpeği karşıladı.

Feramuz Akdal, oğlunun itimadına kavuşmanın sevincini yaşadıklarını belirterek, "Birlikte 2 sene vazife yaptılar. Oğlumun itimadı olarak bakacağım ben buna. Artık benim evladım oldu. Gazimi getirdiler. Ulusal Korunma Bakanı ve komutanlarımız, uygun gördüler, oğlumun itimadını bana verdiler. Bundan dolayı çok mutluyum. Komutanlarıma çok teşekkür ediyorum; zira bu benim oğlumun 2 sene yanında vazife yapmıştı. Köpek demiyorum zira o gazi. O gazi şu an da bize verildi. O itimada allahın izniyle en hoş biçimde bakacağım. Komutanlarım merak etmesin" dedi.

Şehit onbaşı Ahmet Akdalın köpeği Atmaca şehidin ailesine verildi... Gözyaşlarına boğuldular

'OĞLUMUN KOKUSU VAR ÜZERİNDE'

Remziye Akdal da, "Oğlumun kokusu üzerine sinmiş. Çok mutluyum, sanki yavrumdan bir parça geldi bana. Yavrum sanki yanıma geldi. Onun kokusu var üzerinde. Gerçekten çok mutluyum vatan sağ olsun" diye konuştu.

Konuşmaların ardından Diyarbakır'dan getirilen özel kulübesine yerleştirilen Atmaca'nın bakımları mevzusunda da Akdal ailesine bilgi verildi.

: İlginize Sürükleyebilir Delta varyantı açıklaması... 'Bu artık onların salgını'Mağdurları çığ gibi gelişiyor: 'Tosuncuk' gibi kaçmadan yakalayınTaziye ziyaretinde infial yaratan anlar!