Şehit teğmen Murat Alyakut'un cenaze namazını imam ağabeyi kıldırdı

Şehit teğmen Murat Alyakut'un cenaze namazını imam ağabeyi kıldırdı

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine hudut komşusu olan Suriye'nin Tel Abyad kentinde hudut duvarı yakınlarındaki menfeze yerleştirilen el imali patlayıcının askeri taşıtın geçişi sırasında teröristlerce

Şehit Piyade Teğmen Murat Alyakut'un cenazesi ilk olarak Büyüknacar Mahallesi'ndeki baba ocağına götürüldü. Helallik alınmasının ardından şehidin naaşı Pazarcık Ulu Camii'ne getirildi. Burada tertip edilen merasime Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Sağlık Bakan Destekçisi Tolga Tolunay, milletvekilleri, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Megakent Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, şehidin yakınları ile askeri ve mülki erkan katıldı.

Şehit teğmen Murat Alyakutun cenaze namazını imam ağabeyi kıldırdı

'VİCDANIMA SIĞDIRAMADIM, SENİ KEFENLERE SIĞDIRMIŞLAR'

Merasimde eforlukla ayakta duran şehidin eşi Gülsüm Alyakut, eşinin Türk sancağına sarılı tabutunun önündeki resmini okşayarak, "Murat ben seni vicdanıma sığdıramadım seni kefenlere sığdırıp tabuta koymuşlar. Kurban olurum ben senin yoluna" dedi.

Şehit teğmen Murat Alyakutun cenaze namazını imam ağabeyi kıldırdı

'ALLAH BİZE ŞEHİDİN ABİYİ OLMAYI KISMET ETTİ'

Şehidinin özgeçmişinin okunmasının ardından cenaze namazına geçildi. Namazı, şehidin imam abiyi Musa Alyakut kıldırdı. Namazdan evvel kardeşinin tabutunun başında konuşan Musa Alyakut, "İnsanlar, adlarının önüne unvan koymak için hem parasal hem manevi, hem fiziki hem zihnen senelerce mücadele sarf ederler. Ama Cenab-ı Hak bize öyle bir şey kısmet eyledi ki, hiç mücadele sarf etmeden, hiç gayret etmeden babama şehit babası, anneme şehit annesi, hanımına şehit eşi, bizlere de şehit abiyi olmayı kısmet eyledi" dedi.

Şehit teğmen Murat Alyakutun cenaze namazını imam ağabeyi kıldırdı

Musa Alyakut, kardeşi için merasime katılanlardan helallik aldıktan sonra cenaze namazını kıldırdı.

Namazın ardından askerler tarafından bir vakit omuzlarda taşınan Şehit Murat Alyakut'un tabutu, daha sonra cenaze vasıtasına konularak götürüldüğü Yukarıya Pazarcık Hacı Ahmet Mezarlığı'nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

Gözden KaçmasınMSB duyurdu: Şehitlerin kanı yerde kalmadı ÖldürüldülerMSB duyurdu: Şehitlerin kanı yerde kalmadı! ÖldürüldülerHaberi Görüntüle Gözden KaçmasınSınır hattında hain saldırı: 3 şehit... Bakan Akar: 12 terörist öldürüldü, bu sayı artacakHudut hattında adi hamle: 3 şehit... Bakan Akar: 12 terörist öldürüldü, bu sayı artacakHaberi Görüntüle