Seren Ay Çetin'den tarihi zafer! WBC gümüş kemerin sahibi oldu

Seren Ay Çetin'den tarihi zafer! WBC gümüş kemerin sahibi oldu

Seren Ay Çetin, WBC Dünya Boks Konseyi gümüş kemerin sahibi olarak Türkiye profesyonel kadın boks tarihinde ilke imzalaydı.

Türk kadın boksör Seren Ay Çetin, Mike Tyson ve Muhammed Ali gibi adların şampiyonluk yaşadığı WBC'de 2 kere dünya şampiyonu olan 'Golden Baby' lakaplı Avusturyalı Eva Voraberger ile ringe çıktı. Caferağa Spor Salonu'ndaki organizasyonda rakibi Eva Voraberger'i 4'üncü raundun başında nakavt eden Seren Ay, WBC gümüş kemerin sahibi oldu.

Dünya şampiyonu ve WBC Asya gümüş kemer sahibi Serdar Avcı'nın alıştırmanlığını yaptığı Kadıköy Boks Kulübü sporcusu Seren Ay Çetin, kariyerinde 9 beynelmilel yarışmada galip geldi.

Seren Ay Çetinden tarihi zafer WBC gümüş kemerin sahibi oldu

SEREN AY ÇETİN: DÜNYAYI SALLAYACAĞIM

Çabasının ardından Demirören Haber Ajansı'na DHA açıklamalarda bulunan Seren Ay Çetin, "Tarih yazdım ve hakikat benim için ehemmiyetli olan, 2 kere dünya şampiyonluğu yaşamış birine diz çöktürdüm. Bu benim için mucizevi bir duygu. Ben zaferli olduğumu ve potansiyelimi zati öğreniyordum ama artık bunu gösteren bir objeye sahibim. Benim için en ehemmiyetlisi altın kemer için oynayacağım ve artık ben dünya şampiyonu adayıyım. Bir sonraki maçımda ülkemize ilk altın kemeri getiren birey olacağım. İddialarımın hiçbiri boş değil, çok çalıştım, çok emek verdim. Daha çok çalışarak dünyayı sallayacağım" dedi.

"HAYALLERİME ÇOK YAKINIM"

2 kere dünya şampiyonluğu yaşamış bir adı mağlup ettiğini andırdıran Seren Ay Çetin, "Yalnızca mağlup etmekle kalmadım, nakavt ettim. Benim için de en ehemmiyetlisi bu. Hayallerime çok yakınım, bunu kavradım bugün. Alıştırmanım Serdar Avcı'ya ve beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim. Bana inanın, çok daha iyi işler muvaffak olacağım" diye konuştu.

SERDAR AVCI: BU BURADA BİTMEYECEK, WBC DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU DA GELECEK

Seren Ay Çetin'in dünya şampiyonu ve WBC Asya gümüş kemer sahibi alıştırmanı Serdar Avcı, yaptığı açıklamada, "Türk tarihinde, profesyonel boksta bir ilki muvaffak olduk. WBC gümüş kemeri ülkemize getirdik, çok mutluyuz. Takımıma çok teşekkür ediyorum. Hepsi birbirinden zaferli adlar. Her zaman yanımda oldular, gece gündüz çalıştılar. Bugün bizi yalnız bırakmayan DHA başta olmak üzere tam basın üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum. Bu burada bitmeyecek, WBC dünya şampiyonluğu da gelecek" ifadelerini kullandı.

Seren Ay Çetinden tarihi zafer WBC gümüş kemerin sahibi oldu