Serenay Sarıkaya’nın takıntılı hayranına hapis yolu

Serenay Sarıkaya’nın takıntılı hayranına hapis yolu

OYUNCU Serenay Sarıkaya’ya Etiler’deki evinin önünde ağır küfürler ve tehditler savurarak arabasına saldıran Tayfur Demirtaş hakkında ‘tehdit’ ve ‘şahısların huzur ve sükununu bozma’ kabahatlerinden

Tayfur Demirtaş, 20 Ocak 2022 günü Serenay Sarıkaya’nın arabada olduğunu düşünerek taşıtının önünü kesti. Ağır küfürler ve tehditler savurarak arabaya saldırdı. Serenay Sarıkaya KADES uygulamasından dayanak çağırdı ama saldırgan kaçtı.

Polis ekipleri yaptıkları araştırmada, arabayı tekmeleyen bireyin geçtiğimiz sene Serenay Sarıkaya’nın bağlı olduğu Beşiktaş’taki Film danışmanlık firmasını basan 26 yaşındaki Tayfur Demirtaş olduğunu tanımladı. Nezaretine alınan Tayfur Demirtaş sevk edildiği nöbetçi duruşma tarafından ruh ve asap hastalıkları sağlık kurumunda gözlem altına alındı.

Vakanın ardından Sarıkaya, avukatı İsmail Filiz aracılığıyla savcılığa müracaat eterek şikâyetçi olmuştu.  Tayfur Demirtaş hakkında ‘tehdit’ ve ‘şahısların huzur ve sükununu bozma’ kabahatlerinden 3 seneye kadar mapus istemiyle dava açıldı.

Serenay Sarıkaya’nın takıntılı hayranına hapis yolu

DANIŞMALIK BÜROSUNU DE BASMIŞ

Tayfur Demirtaş’ın, geçtiğimiz sene ekim ayında, Serenay Sarıkaya, Bergüzar Korel, Ezgi Mola, Erkan Can gibi bir hayli şanlının danışmanlığını yapan işletmenin Beşiktaş’taki bürosunu bastığı ortaya çıktı.

Dış kapıdan villanın bahçesine sıçrayan Demirtaş’ın, Sarıkaya ile görüşmek istediğini söylediği, küfür ve hakaretler yağdırdığı bilindi. İşletmenin sırçalarını kırarak vefat tehditleri savuran Demirtaş, eline geçirdiği bir metrelik demir küllükle çevreye saldırmış, villa bahçesinde bulunan ve oyunculara ait olan arabalara hasar vermişti.

O yarıyıl da nezaretine alınan Demirtaş ifadesinde, kendisine Serenay Sarıkaya ile beraber “Medcezir” dizisinde başrol oynatma lafı verildiğini ancak bu lafın yakalanmaması sebebiyle hadiseyi hakikatleştirdiğini öne sürmüştü.