Sergio Oliveira: "Galatasaray'a şampiyonluklar kazanmak için geldim..."

Sergio Oliveira: "Galatasaray'a şampiyonluklar kazanmak için geldim..."

Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya’nın Graz kentine bağlı Bad Waltersdorf kasabasında sürdüren Galatasaray’da Porto’dan transfer edilen Sergio Oliveira, açıklamalarda bulundu.

Sarı-kırmızılı takımda olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyleyen Sergio Oliveira, "Kulüpteki herkese teşekkür ederim, beni çok sıcak bir biçimde karşıladılar. Kendimize güveniyoruz. Gördüğüm kadarıyla önümüzdeki yarıyılda bazı şeyleri kutlayabiliriz. Ama tabi hem fertsel hem de ekip olarak kendimizi zorlamamız gerekiyor" diye konuştu.

"ÇOK ÇALIŞMAMIZ VE BUGÜNE ODAKLANMAMIZ GEREKİYOR"

Portekizli futbolcu, Galatasaray’ın geçtiğimiz sezon makûs geçirmesi ve yeni sezon gayeleriyle alakalı sual üzerine, "Geçen sezon ehemmiyetli değil. Futbolda dün ve yarın da ehemmiyetli değil. Ehemmiyetli olan bugündür. Bizim fertsel olarak da ekip olarak da çok çalışmamız gerekiyor ve bugüne odaklanmamız gerekiyor" biçiminde konuştu.

"EHEMMİYETLİ OLAN LİG MAÇLARINA HAZIR BİR BİÇİMDE GİRMEK"

Sergio Oliveira, hazırlık maçlarındaki performansı hakkında, "Öncellikle bu kendi aramızda çözmemiz gereken şeyler. Biz öncelikle fiziksel olarak kendimize odaklanacağız. Bu daha ikinci maçımız. Ehemmiyetli olan lig maçlarına hazır bir biçimde girmek. Kendimizi geliştirmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

"ŞAMPİYONLUKLAR KAZANMAK İÇİN GELDİM"

Sergio Oliveira, Galatasaray’ı seçim etme nedeniyle alakalı yöneltilen suale ise şöyle cevap verdi: "Şampiyonluklar kazanmak için geldim." 

"NEREDE GEREKSİNİMLERİ VARSA ORADA MİSYON ALMAYA HAZIRIM"

Galatasaray’da 27 numaralı formayı giyeceğini kaydolan Oliveira, "8 numarada daha rahatım fakat ben ekibime her türlü destek etmeye hazırım. Nerede gereksinimleri varsa orada misyon almaya hazırım" dedi. 

"KULÜP VE TARAFTARLAR OLAĞANÜSTÜ"

Sergio Oliveira, sarı-kırmızılı taraftarlar ile alakalı ise şunları dile getirdi: "Daha evvel Galatasaray’a karşı oynadım. Ne beklediğimi öğreniyorum. Sıcak karşılanacağımı umuyorum. Daha evvel burada oynayan oyuncularla da konuştum. Hepsi olağanüstü şeyler söyledi. Usumda kuşku kalmadan buraya geldim. Bahsettikleri gibi kulüp ve taraftarlar olağanüstü."

Sergio Oliveira: Galatasaraya şampiyonluklar kazanmak için geldim...