Seyir halindeki araçtan düşen 1 yaşındaki Muhammed feci şekilde can verdi

Seyir halindeki araçtan düşen 1 yaşındaki Muhammed feci şekilde can verdi

Aksaray’da içinde 7 bireyin bulunduğu hafif ticari taşıtta, yattığı için valizdeki eşyaların üzerine yatırılan 13 aylık Muhammed Melih Bucak, iddiaya göre valiz kapağının açılmasıyla yola düştü. Muhammed

Kaza, saat 22.30 sıralarında Aksaray-Ankara kara yolunun 12’nci kmsinde alana geldi. Bayram tatili için Şanlıurfa'ya giden 7 karakter Bucak ailesi Muhammed Metin Bucak 24 idaresindeki 06 BHU 952 plakalı hafif ticari taşıtla Ankara'ya dönmek için yola çıktı. Yolculuk sırasında 13 aylık Muhammed Melih Bucak'ın yatması üzerine annesi Bahar Bucak, oğlunu valizdeki eşyaların üzerine yatırdı. İddiaya göre valiz kapağının açılması üzerine ufak Muhammed Melih, eşyaların üzerinden kayıp yola düştü.

VALİZ KAPAĞI AÇILIP YOLA DÜŞTÜ, CANSIZ VÜCUDUNA ULAŞILDI

Takribî 2 km gittikten sonra taşıttakiler Muhammed Melih'in yerinde olmadığını fark etti. Bunun üzerine sürücü amca Muhammet Metin Bucak, taşıtla geri döndü. Bucak ailesi yolda yaptığı aramada başka vasıta veya taşıtların üzerinden geçmesi neticeyi Muhammed Melih'in cansız vücudunu buldu. Ardından jandarma ve polis ekipleri çağrıldı. Takımlar, Muhammed Melih'in üzerinden geçen vasıta veya taşıtların tanımlanması için çalışma başlattı.

Seyir halindeki araçtan düşen 1 yaşındaki Muhammed feci şekilde can verdi

'BİR BAKTIK ÇOCUK YOK'

Şanlıurfa'dan bayram ziyaretine döndüklerini belirten dede Hasan Bucak, ''Biz yolda seyir halinde iken yatan çocuğu annesi Bahar, valizde eşyaların üzerine koymuş ve 10 dakikada bir hakimiyet ediyordu. Bir baktık çocuk yok. Valiz açılmış. Çocuk eşyaların üzerinden kayıp yola düşmüş." dedi.

Fenalaşan dede Hasan Bucak'a, hadise yerinde bekleyen ambulansta müdahale edildi. Muhammed Melik Bucak'ın cansız vücudu ise Aksaray Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumu morguna kaldırıldı.