Sezay Koçak Özahi'nin ölümünde sır perdesi kalkıyor! Yeni görgü tanıkları...

Sezay Koçak Özahi'nin ölümünde sır perdesi kalkıyor! Yeni görgü tanıkları...

Gaziantep'te geçen yıl 3 Eylül gecesi boşanmak istediği eşiyle tartıştıktan sonra balkondan düşüp ölen Sezay Koçak Özahi’nin ölümüyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Özahi'nin kardeşi Aynur…

Şehirde, özel bir şirkette genel müdür yardımcılığı yapan Sezay Koçak Özahi, geçen sene 3 Eylül gecesi Güvenevler Semti'nde bulunan bir apartmanın üçüncü katındaki evinin balkonundan düşerek hayatını kaybetti. 2 çocuk annesi Özahi'nin kocası Ali Özahi, eşiyle boşanma sebebiyle tartıştıktan sonra balkona yönelerek aşağı atladığını, peşinden gitmesine karşın yetişemediğini söyledi. İfadesinin hemen peşinden adliyeye gönderilen Ali Özahi, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

AİLESİNİN CİNAYET İDDİASIYLA TAHKİKAT YİNE BAŞLATILDI

Olayın ardından Sezay Koçak Özahi'nin ailesi, kızlarının hayatına kıyacak yapısı olmadığını, hayatı ve çocuklarını sevdiğini, ayrılmak istediği eşi tarafından balkondan atıldığını öne sürdü. Ailenin cinayet iddiasının hemen peşinden savcılık direktifi ile tahkikat, genel tahkikat bürosundan alınarak cinayet büroya devredildi. Cinayet büro ekipleri de Sezay Koçak Özahi'nin cinayete kurban gitmiş olma ihtimali üzerine soruşturmayı bu istikametiyle yürütmeye başladı.

Sezay Koçak Özahinin ölümünde sır perdesi kalkıyor Yeni görgü şahitleri...

'BALKON DEMİRLERİNE TUTUNMAYA ÇALIŞIYORDU'

6 ay önce başlatılan tahkikat sürerken bir müddet önce dosyayı devralan Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı cinayet büro ekipleri, Sezay'ın ölümüyle alakalı dosyaya ilave eden yeni görgü şahitlerinin beyanları üzerinden soruşturmayı derinleştirdi. Ayrıntılı otopsi raporuyla Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde Sezay Koçak Özahi'ye ait telefonun incelenmesi sürerken, bir televizyon programına telefonla bağlanan görgü şahidi; Sezay Koçak Özahi'nin olay günü düştüğü sırada balkon demirlerine tutunmaya çalıştığını dile getirdi. Polis ekiplerinin bu şahidin ifadesine müracaat ettiği öğrenildi.

DAİMİ KABRİNİ ZİYARET EDİYOR

Sezay Koçak Özahi'nin daimi kabrini ziyaret eden kız kardeşi Aynur Koçak, ablasının cinayete kurban gittiğinin kesinlikle ortaya çıkacağını söyledi. Büyük acı yaşadıklarını ve tek isteklerinin olayın ortaya çıkarılması olduğunu anlatan Koçak, "Olayla alakalı yeni görgü şahitleri ortaya çıktı. Görgü şahitlerinin söyledikleri ile sürecin hız kazanacağını düşünüyoruz. Yeni görgü şahitleri da ablamın düşerken balkon demirlerine tutunmaya çalıştığını söyledi. Biz netlikle ilk günden bu yana ablamın hayatına kıyacağına hiçbir şekilde inanmadık. Komşuları da olaydan önce ablamın 'imdat' diye bağırdığını söylemişlerdi. Lakin eşi ve o sırada hanede bulunan kardeşi kendilerinin bağırdığını söyleyerek vaziyeti kurtarmaya çalışıyor. Ablam can verdi fakat eşi ve o sıra hanede olan kardeşi ile kardeşinin eşi hala tutuksuz yargılanıyor. 6 aydır ablamın adaleti sağlansın diye uğraşıyoruz. Adaletin sağlanacağına da inanıyoruz" dedi.

'YENİ İSPAT EDER İLE İNTİHAR OLMADIĞI NETLEŞTİ'

Aynur Koçak, olayın hızlanması konusunda ümitli olduklarını ve aile olarak yıprandıklarını belirtti.

Ablasının telefonun incelenmesinin devam ettiğini ifade eden Koçak, ''Yeni şahitlerle bu süreç hız kazanacaktır. İncelenen telefonla alakalı de bir netice şu an bakımından yok. Netlikle bildiğimiz şey ise ablamın netlikle fakat netlikle hayatına kıymadığıdır. Yalnızca biz değil, tüm tanıyanlar ablamın ne kadar hayat dolu ve güler yüzlü bir insan olduğunu söyler. Zati yeni delillerle bu olayın netlikle intihar olmadığı ortaya çıkacak. Olaya şu anda ağır ceza savcısı bakıyor. Bir an önce suçluların cezalarını almalarını, ablamın ölümünün aydınlatılmasını istiyoruz. Biz adaletin yerine gelmesini istiyoruz'' şeklinde konuştu.