Sezon açıldı... Fiyatlar yarı yarıya düştü

Sezon açıldı... Fiyatlar yarı yarıya düştü

Karadeniz'de balıkçılar, yeni av sezonuyla ağlarını denize bırakmaya devam ediyor. Ordu’da istavrit yararı tezgahlara da yansıdı, ilk günlerde 30 liradan satılan istavritin maliyeti yarı yarıya düştü.

Karadeniz’de balıkçılar bu sene sezona istavrit yararı ile başladı. İstavriti, mezgit ve barbun takip ederken, az ölçüde olsa da palamut ve hamsi avlanıyor. İlk gün tezgahlarda kilosu 30 liradan satılan istavritin maliyeti 15 liraya kadar düştü.

Ordu’da 16 yıldır balıkçılık yapan Ferhat Dönek, balık maliyetlerinin ilk haftaya göre, uygun olduğunu söyledi. İstavrite rağbet olduğunu belirten Dönek "Şu anda bol ölçüde istavrit var. Palamut gözükmedi ama ilerleyen zamanlarda onun da bollaşmasını bekliyoruz. Bir ay sonra da hamsi avı başlayacak. Yurttaşlarımız genel olarak istavrite rağbet gösteriyor. Öbürleri zati buğulamalık somon, levrek, çupra. Onlara rağbet gösteriyorlar. Maliyetler günlük değişiyor. İstavrit bugün 15 lira, barbun ve mezgit ise 30 lira. Levrek, çupra ve somon da 60 liraya satılıyor. Yurttaşlar bütçesine göre balık alıyor, balık bol ölçüde çıkarsa maliyetler de düşer" dedi.

Sezon açıldı... Fiyatlar yarı yarıya düştü

ŞU ANDA BALIK MALİYETLERİ SIRADAN

Ömer Lütfi Aydın da balığın bollaşmasıyla maliyetlerin düşeceğini belirterek "Şu anda balık maliyetleri sıradan. Herhalde ileride daha da uygun olabilir. Biz daha çok palamut ve hamsi harcıyoruz ama tam balıklara da rağbet gösteriyoruz" diye konuştu. Necdet Koyun ise "Maliyetleri uygun buldum. Sezon yeni açılmasına karşın iyi. Balıklar da yavaş yavaş bollaşıyor. Herkes istediği biçimde alıp yiyebiliyor. İstavrit, barbun, mezgit daha çok harcıyoruz" dedi.

: İlginize Sürükleyebilir Koronanın en makûs hali... Dikkat toplayan aşı detayı! En çok onları hedef alıyorİşte salgında İstanbul'da son gidişat! Sansasyonel ayrıntılar...Bilim heyeti abonesinden ihtar

Borsada kolay operasyon ve düşük kurul için tıklayın