Şiddeti itiraf etti

Şiddeti itiraf etti

Yatağında ölü bulunan 2 yaşındaki Ayşenur Kazık’ın annesi Kader Karadeniz ile dayısı Hızır Tunç Çetinkaya tutuklandı. Çetinkaya’nın ifadesinde “Ses yapıyordu. Ayağımla bir kez vurdum. Ama neresine vurduğumu

BURDUR’da annesi, anneannesi ve dayısıyla aynı konutta yaşayan 2 yaşındaki Ayşenur Kazık’ın önceki gün yatağında ölü bulunmasının ardından yürütülen soruşturma kapsamında nezaretine alınan anne Kader Karadeniz 23, anneanne Yüksel K. ve dayı Hızır Tunç Çetinkaya 19, Emniyet’teki ifadelerinin ardından savcılığa hoşlank edildi. Anne Kader Karadeniz, ifadesinde 2017’de Erdi K. ile evlendiklerini, 2018’de oğlu Tacettin’in dünyaya geldiğini, Ayşenur’a 1 aylık hamileyken ayrıldıklarını belirtti.

Şiddeti itiraf etti

‘HİDDETLENİNCE VURURDUM’

Dayı Hızır Tunç Çetinkaya ise “Çocukların bakımını ben yaparım. İkisini de çok beğenirim. Onlara bakarken çok yoruluyordum. Kafam kaldırmadığı zamanlar hırpaladığım oluyordu. Hadise gecesi de Ayşenur’un ayağına iki kez elimle vurdum. Morluklar o surattan oluşmuştur. Kafasını da koltuğun kenarına vurdum. Gece 02.00’de öteki yeğenim Tacettin uyandı. Ona mama yapıp uyuttum. Ayşenur da uyandı ve ses yapıyordu, ‘ses yapma’ dedim. Sonra ses yaptığı için ayağımla bir kez vurdum. Ama neresine vurduğumu anımsamıyorum. Çok ağladı. Hiddetlendiğim zaman çocuklara vururdum” dedi.

ANNEANNE ÖZGÜR

Kuşkululardan anneanne Yüksel K. ifadesinin ardından özgür bırakıldı. Anne Kader Karadeniz ve dayı Hızır Tunç Çetinkaya ise tutuklandı. Ayşenur’un biyolojik babası Erdi K., popülasyonda üzerine kayıtlı olduğu Erdoğan Kazık ve anne Kader Karadeniz’den Deoksirübo Nükleik Asit misali alınmasına da karar verildi.