Şile’deki Ala Kadınlar Plajı mavi bayrak aldı

Şile’deki Ala Kadınlar Plajı mavi bayrak aldı

Yaz sezonunda çok rakamda yerli ve yabancı turistin uğrak noktalarından biri olan Şile Uzunkum Plajı'ndan sonra ikinci mavi sancak Ala Bayanlar Plajında da dalgalanmaya başladı.

Ala Bayanlar Plajında tertip edilen Mavi Sancak merasimine Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Garnizon Komutanı Hv. Svn Albay Hazel Yılmaz, Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, politik parti ilçe başkanları, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, Turizm şirketçileri ve konuklar katıldı. 

Merasimde konuşan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, “Şile bugün ikinci mavi sancağını Ala Bayanlar Plajında dalgalandırıyor. Aşinayı gibi mavi sancak beynelmilel seviyede denizlerin pakliğini, sahillerin pakliğini, şirketlerin pakliğini, tehlikesiz plaj olduğunu simgeleyen bir simge. İstanbul ve ülkemizin dört bir noktasından gelen insanlarımız bu hoşluklardan gönül rahatlığı ile istifade edebilir. İstanbul’un tek mavi sancaklı sahillerine sahip olmanın mutluluğunu yaşıyoruz ve bu rakamı artırmak için çaba veriyoruz. Emelimiz kısa zaman içerisinde değişik plajlarımızda da mavi sancağımızı dalgalandırmak. Bizler ilçemize gelecek olan konuklarımızı en iyi biçimde ağırlamak için çalışıyoruz. Gülerek geldikleri ilçemizden gülerek bölmelerini istiyoruz. Lüzumlu tüm temkinler tüm kamu müessese ve kuruluşlarımızca alınmıştır. Ancak kaidelere ve ihtarlara vatandaşlarımızın uyması için bir çağrıda bulunmak istiyorum” dedi.

Şile’deki Ala Kadınlar Plajı mavi bayrak aldı

Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya da “Mavi sancak isteyen herkes tarafından alınıp göndere çekilemez. Mevlam bu hoşlukları bizlere armağan etmiş ve bu değerlere sahip çıkmak onları korumak misyonumuz. İşte bu hoşluklardan biri olan plajımıza değer katan bu mavi sancak ilçemizin ikinci mavi sancağı. Turizm noktasında İlçemizin bir marka değeri olduğunu sarihçe ifade etmek isterim” diye konuştu. 

Kaya’nın konuşması sırasında Şile Sahil Güvenlik Karakol Komutanlığı’na bağlı takımların bot şovları merasime renk kattı. Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın 40’ıncı kuruluş sene dönümünü kutladığını belirten Kaya, “Bu bağlamda vatan toprakları için yurt içi ve yurt dışında misyon yapan Türk Silahlı Kuvvetleri üyelerimizin ayaklarına taş dokunmasın ve vatan için şehit olan tüm şehitlerimizi de rahmet ve hürmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.

Şile’deki Ala Kadınlar Plajı mavi bayrak aldı

Şile Turizm Dernek Başkanı Emre Budur ise “Bizler bu ilçede her zaman daha iyi ve daha nitelikli hizmet kavrayışımızı sürdürmek zorundayız. İşte bu nitelik kavrayışı ve ilçemizin natürel hoşlukları bizlere bu kısmeti tutma keyfini getiriyor. Ancak bunlar tabiî ki teşebbüslerle olur. Bu mevzuda katkısı olan belediye başkanımız İlhan Ocaklı’ya teşekkür ediyorum” dedi. 

Etraf Gönüllüleri Dernek Başkanı Jeolog Nabi Evren de “Şile yeşili ve mavisiyle bir sevda, bir aşk diyarı. Yeşil ormanlarımız, şalelerimiz, ufak göletlerimiz, koru alanlarımız, sahillerimiz sanki bir dantel gibi, oya gibi işlenmiş koylarımız onları dolduran altın sarısı kumlu plajlarımız. Yaz ayarında çok rakamda insanlarımızın yararlandığı plajlarımız.Bu gün çok ehemmiyetli olduğuna inandığım mavi sancak hakkına sahip olan Ala Bayanlar Plajı da bu hoşluklardan biridir” diye konuştu.

Şile’deki Ala Kadınlar Plajı mavi bayrak aldı

Protokol konuşmalarının ardından mavi sancak Ala Bayanlar Plajı’nda katılımcılarla beraber göndere çekildi.