Silivri’de bir annenin çocuklarına kedi çaldırdığı anlar kamerada

Silivri’de bir annenin çocuklarına kedi çaldırdığı anlar kamerada

İstanbul Silivri’de bir kadın, çocuklarına bir işyerinde bakımı yapılan Scottish fold blue point türü kedi yavrusunu çaldırdı. Yavru kedinin çalınma anı dükkanının güvenlik kamerasına yansıdı.

Edinilen bilgiye göre, Silivri’deki bir dükkanında bakımı yapılan Scottish fold blue point türü anne kedinin 4 yavrusundan biri çalındı. Yavru kedinin bir tanesinin yetersiz olduğunu gören iş yeri sahibi, güvenlik kamerası görüntülerini izleyince hırsızlığı tespit edip polise bildirdi. Görüntülerde bir kadının çocuklarına kedileri çaldırdığını görünce neye uğradığını donakalan iş yeri sahibi aileden davacı oldu.

“ÇALMALARINA GEREK YOK, İSTESELERDİ SAHİPLENDİRİRDİM”

Yavru kedinin çalınmasına tepki gösteren iş yeri çalışanı Muhammed Berber, “Çalmalarına gerek yoktu, gelip insan gibi isteselerdi tüm malzemeleriyle beraber kendilerine sahiplendirirdim. 3 tane yavru kedimizi bu biçimde sahiplendirdim “dedi.

Muhammed Berber, çalınma hadisesinden dolayı polis merkezine giderek davacı olduklarını belirterek, “Pazar günü gelip baktığımda yavrulardan birinin olmadığını fark ettim. Uyuyordur diyerek dikkate almadım. Pazartesi günü ise dükkanına geldiğimde bunların hepsi beni kapıda karşılıyor, bir yavrunun olmadığını görünce kamera kayıtlarını araştırdığımda çalan şahısların etüt yaptıklarını gördüm.

Silivri’de bir annenin çocuklarına kedi çaldırdığı anlar kamerada
Babamın tek kaldığını gözlediklerini gördüm. Kediler dışarı çıkınca fırsatı değerlendirip kediyi kazağının içine koyup arkalarına baka baka gidiyorlar. Kediyi çocuklar alıyor, anneleri de ileride bekliyor. Cezai ehliyeti olmadığı için bu işi çocuklarına yaptırıyor. Zira kameraları araştırdığımızda 3-4 saat babama gözlüyorlar. Babamın boş kaldığını görünce de alıyorlar. Büyük olasılıkla alıcısını ayarlamışlar, zira bu secereli kedilerin parasal kıymeti çok yüksek, bulunmasını bekliyoruz” dedi.