Şimdi şehirli şortlar moda

Şimdi şehirli şortlar moda

Yine popüler olan bermuda şortlar bu yaz bayanlara rahatlık taahhüt ediyor. Uzayan boyları sayesinde tatil beldelerinden şehirlere geçen şortlar işe giderken dahi seçim ediliyor.

Bu yaz moda sahnelerine dönen bermuda şortlar sağladığı rahatlık ve sunduğu kombin spektrumuyla yaz gardıroplarının demirbaşlarından biri olmaya aday! Hem şehirde, hem tatilde hem de plajlarda rahatlıkla kullanılabilir. Natürel kumaş ve stil tercihi ehemmiyetli. Misalin, değişik markalarda karşımıza çıkan ten bermudalar sıcaklarda sıkıldırabilir.
Tatil tarzlarınız için keten, denim ya da soluk alan kumaşlardan alternatiflere yönelmek daha kullanışlı olacaktır.
İşyerinde giymek için seçim edecekseniz, blazer ve bermuda şort ikilisinden oluşan keten ekiplere yönelebilirsiniz. Tarzınızı topuklu sandaletler ve takılarla bitirerek şık bir büro tarzı oluşturabilirsiniz.
İsmini, Kuzey Atlantik’in Bermuda bölgesinden alan bu şort modeli, 1. Dünya Savaşı sırasında sıcak abuhavalara gitmek vaziyetinde kalan askerler için planlanmış. 20’li ve 30’lu senelerde ağırlıklı olarak erkek spor elbiselerinde karşımıza çıkan bermudaları 1930’larda Marlene Dietrich, Katharine Hepburn ve Greta Garbo gibi tarz ikonlarının üstünde de gördük.
Ama bu şortların bayanların gardırobuna hakikat geçişi 50’li senelerde yaşandı. Moda literatürüne girişini de 1948 olarak kabul edebiliriz; çünkü Vogue mecmuasında ilk kere bu tarihte bermuda şort adına yer verildi.
Bermuda şortlar pek çok kadının uzak durduğu ürünlerden biri. Yanlış bir eşleştirmeyle bacak boyunu olduğundan daha kısa gösterebilecek olması bunun en ehemmiyetli nedeni. Oysa crop üstler ya da topuklu sandaletlerle bitirerek
bu tehlikeyi ortadan kaldırmak olası. Ayrıca şortun belinize bütün oturmasına ve bacağınızı sarmamasına dikkat edin. Proporsiyonu dengelemek için vatkalı bluz ya da ceketlerle bitirebilirsiniz.

Şimdi şehirli şortlar moda

HER STİLE UYGUN

Şimdi şehirli şortlar moda
Şimdi şehirli şortlar moda

‘Vücudu olur mu’ tasasına son
Boyner çevrimiçi alışverişte kaideleri yine yazacak yeni uygulaması Boyner Now’ı tanıttı. Uygulama bir hayli anlamda dünyada ilk olan özelliklere sahip. Geçen hafta katıldığım tanıtım faalliğinde Cem Boyner anlattı, sistem şöyle: Boyner uygulamasını indirdikten sonra Boyner Now alternatifi karşınıza çıkıyor. İçinde Boyner mağazalarında satılan tüm ürünler var. Seçtiğiniz ürün 90 dakikada kapınıza geliyor, dilerseniz teslim için gün ve saat seçebiliyorsunuz. Uygulama sepetinize aynı ürünnam değişik vücutlarını ekleme bahtı da sunuyor. Böylece çevrimiçi alışverişin muhtemelen en büyük tasalarından biri olan ‘Vücudu bana olur mu’ suali ortadan kalkıyor. Sipariş oluştururken rastgele bir ödeme alınmıyor. Ürünler gelince sınayıp size olan beden ve ürünleri kapıda ödeme usulüyle satın alıyorsunuz. Dünyada bu özelliklerin tümünü kapsayan hiçbir uygulama olmadığını belirten Cem Boyner çevrimiçi alışverişin zorlayıcı tüm özelliklerini araştırdıklarını ve bunlara çözüm üretmeye çalıştıklarını anlatıyor. Şimdilik Türkiye’nin yüzde 35’inde hizmet veren Boyner Now’un iki sene içinde yüzde 100’e erişmesi kastediliyor.

Şimdi şehirli şortlar moda

BİZ DE SINADIK!
Gülay Barbaros Altan
Hürriyet Seyahat Yazıişleri Müdürü
“Geçen hafta, tatil hazırlığı için bir siteden sandalet sipariş ettim. ‘Takoz’ gibi çıktı. Geri göndersem yenisi yetişmezdi, elimde kaldı. Dinleyince Boyner Now’ı sınadım. Uygulamayı indirdim. Kalıplarından ve stilinden emin olamadığım için üç terlik sipariş ettim. ‘Kuryeyi takip et’ gibi alternatifler de varmış, nasıl çalışıyormuş derken kapı çaldı. Güler suratlı genç bir kurye poşetleri uzattı, “Ben burada bekliyorum, siz rahat olun” dedi. Karar verip almam birkaç dakika sürdü. Ödemeyi alırken ayaküstü konuştuk; bu servis yeni başlasa da arz çokmuş. İlk seferinde hizmet değeri ödemedim. Bir sonrakinde 14.99 lira ödeyeceğim; hatta satın almazsam hiç ödeme yapmam gerekmeyecek.”