Sınava 3 dakika kala fenalaşan Gülay, hastaneye kaldırıldı

Sınava 3 dakika kala fenalaşan Gülay, hastaneye kaldırıldı

Gaziantep'te Yükseköğretim Müesseseleri Sınavı'nın YKS ilk seansı olan Temel Yeterlilik Testi'ne TYT giren Gülay Kaya, imtihana 3 dakika kala sınıfta fenalaşıp hastaneye kaldırıldı. Kaya'nın birkaç gün

YKS'nin ilk seansı olan Temel Yeterlilik Testi saat 10.15'te başladı. Adaylar belirtilen saatte, imtihana girecekleri mekteplere geldi. İmtihana geç kalanlar da oldu. Saat 10.00'a doğru mektebe gelen talebeler koşarak imtihan salonuna gitti. İmtihan saatinde başlatıldı, mektebin dışında bekleyen aileler çocukları için dua etti.

İslahiye ilçesinde Farabi Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi'nde imtihana girecek adaylardan Gülay Kaya da tanımlanan derslikte yerini alıp formlarını doldurdu. Kaya, imtihanın başlamasına 3 dakika kala ise solunum yetmezliği yaşayıp fenalaştı.

YANLIŞLIKLA YUTTUĞU PAMUK SEBEBİYLE SOLUNUM YETMEZLİĞİ YAŞADI

İmtihan gözetmenleri ve vazifeliler, vaziyeti sağlık takımlarına bildirdi. Mektep bahçesine gelen sağlık takımı, ilk müdahalenin ardından Kaya'yı ambulansla İslahiye Devlet Hastanesi'ne kaldırdı.

Sağlıkçılar, Kaya'nın birkaç gün evvel yanlışlıkla yuttuğu pamuk sebebiyle solunum yetmezliği yaşadığını tanımladı. Sağlık Kurumunun acil servisinde rehabilitasyona alınan Kaya'nın sağlık gidişatının iyi olduğu bilindi.