Sır cinayete indirimli ceza

Sır cinayete indirimli ceza

İstanbul Kâğıthane’de yaşayan Ayşe Gül 28, başka biriyle konutluydu ancak Cengiz Kılıç’la 35 dostluk ediyordu.

Doğan çocuğuna dahi Cengiz Kılıç’ın babasının adını vermişti. Ancak 2019 senesinde ayrıldılar. Cengiz Kılıç bebeğin kendisinden olduğunu iddia ederek babalık davası açtı.

Cengiz Kılıç, 16 Ağustos 2019 günü Ayşe Gül’şöhret eşiyle beraber yaşadığı evin merdivenlerinde tabancayla vurularak öldürülmüş olarak bulundu. Cengiz Kılıç’ın sol tarafında bir bıçak da vardı. Ayşe Gül, polise teslim oldu ve cinayeti kendisinin işlediğini anlattı. İddiasına göre Cengiz Kılıç kendisini aralıksız sıkıştırıyor ve uyuşturucu kullandırtıyordu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Ayşe Gül’e isteyerek öldürme kabahatinden müebbet, ruhsatsız silah bulundurmak kabahatinden de 3 seneye kadar mapus istemiyle dava açtı.

‘AYŞE ÖLDÜRMÜŞ OLAMAZ’

İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, Cengiz Kılıç’ın dostları cinayeti Ayşe Gül’şöhret işlemiş olamayacağını iddia ederek, “Birbirlerini çok beğeniyorlardı” diye ifade verdi. Ancak Ayşe Gül cinayeti tek başına işlediğini korundu. Duruşma kurulu, Ayşe Gül’ü haksız tahrik altında öldürme ve ruhsatsız silah bulundurma kabahatlerinden toplam 15 sene 10 ay mapus cezasına çarptırdı.