Şırnak'tan İstanbul'a kadar koltukların arasında yolculuk: Otobüs firmasına para cezası

Şırnak'tan İstanbul'a kadar koltukların arasında yolculuk: Otobüs firmasına para cezası

Şırnak Cizre'den İstanbul'a gelen yolcu otobüsünde 4 bireyin koltukların arasında uyuyarak yolculuk yaptığı görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından polis harekete geçti. Otogarda bekledikleri

Kurban Bayramı tatilinin sona ermesiyle şehirlerarası otobüslerde yoğunluk yaşandı. Bir Hayli şahıs tatil dönüşü otobüs bileti bulamadı. Sosyal medyada paylaşılan bir videoda kapasitesinin üzerinde yolcu alınan otobüste 4 bireyin koltukların arasında uyuyarak yolculuk yaptığı görüldü.

Görüntüler üzerine harekete geçen Trafik Sorgulama Şube Müdürlüğü Sivil trafik amirliği takımları, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda otobüsün gelmesini bekledi. Şırnak Cizre'den İstanbul'a yolcu taşıyan otobüs otogara eriştiğinde polis harekât yaptı. Karayolları Taşıma Yasayı kapsamında, taşıma hududu üzerinde yolcu taşıyan otobüs şirketine yolcu başına bin 608'er lira olmak üzere toplamda 6 bin 432 lira ceza kesildi.

Şırnaktan İstanbula kadar koltukların arasında yolculuk: Otobüs firmasına para cezası

"O DOSTUMUZ RAHATSIZ OLDUĞUNDAN TAKVİYECİ OLMAK ZORUNDA KALDIK"

Otobüs şirketi bölge temsilcisi Mehmet Can, "Bir aile vardı, içlerinden biri belinden rahatsızdı. Bizden rica edince öteki yolculardan izin alarak ona takviyeci olduk. Ara yolcu gibi bir hadise yok. Bu mübalağa etilmiş. Onun için memur dostlar tespitlerini yaptı. Vasıtalarımızda hiçbir yetersizimiz yok. Yolcu listemize kadar çıkarttık, kendilerine sunduk. O dostumuz rahatsız olduğundan takviyeci olmak zorunda kaldık. Onu ve ailesini yolda indirmişler. Ona yer verdiği için kimse üzerine basıp geçmesinler diye basamağa almışlar. Yurttaş görmüş hemen sürüklemiş" dedi.