Şişli'deki cinayette sır perdesi aralandı! Katil zanlısı en yakını çıktı

Şişli'deki cinayette sır perdesi aralandı! Katil zanlısı en yakını çıktı

Şişli'de tek başına yaşadığı dairede 21 yerinden bıçaklanarak öldürülmüş olarak bulunan Cenk Çağın Ünlü'nün katil zanlısı kardeşi çıktı. Polis, kuşkuluyu vakadan sonra kaçtığı Beyoğlu'ndaki otelde nezaretine

Ünlü bir şarap markasının satış temsilciliğini yapan Cenk Çağın Ünlü, 6 Mayıs 2022 tarihinde evinin terasında öldürülmüş bir halde bulundu. Kendisinden haber alamayan dostlarının ihbarı neticeyi hadise yerine giden polis ekipleri çilingir takviyesiyle açtıkları Cenk Çağın Ünlü'nın bıçaklanarak öldürüldüğünü tespit etti.

Cinayet Ofis Amirliğine bağlı takımlar, başlattıkları soruşturmada binanın güvenlik kamera görüntülerini araştırdıklarında bir bireyin elinde bavulla çıktığını tanımladı. Polis katil olabileceğini değerlendirdiği kuşkuluyu kamera görüntülerini kullanarak Beyoğlu'nda bir otele kadar izledi. Bu otelde kaldığı tespit edilen kuşkuluyu tutmak için harekât yapıldı.

Polis cinayet kuşkulusu olarak Cenk Çağın Ünlü'nün kardeşi Cem İ.Ü.'yü nezaretine aldı. Kuşkulunun kaldığı otel odasında yapılan aramada hadisede kullanıldığı değerlendirilen bıçak bulundu. Kuşkulunun sorgusu Cinayet Ofis Amirliğinde yapıldı. Kuşkulunun akli balansının yerinde olmadığı ve paradokslu ifadeler verdiği bilindi. Kuşkulunun abisini neden öldürdüğüne müteveccih bir şey söylemediği belirtildi. Poliste harekâtları bitirilen kuşkulu Cem İ.Ü. adliyeye sevk edildi.