Sitare Akbaş: Müslüm Baba ile akrabayız

Sitare Akbaş: Müslüm Baba ile akrabayız

Arabesk müziğin ‘Baba’sı Müslüm Gürses, bu akşam Maximum Uniq Açıkhava’da tertip edilecek konserle anılıyor. Projede sahne alan Sitare Akbaş, Müslüm Gürses ile akraba olduğunu açıkladı.

SİTARE Akbaş’ın Müslüm Gürses’in akrabası olduğu ortaya çıktı. Bu akşam Maximum Uniq Açıkhava’da seyircisiyle buluşmaya hazırlanan “Müslüm Gürses Şarkıları-Senfonik” projesinin kadrosunda yer alan şarkıcı, Müslüm Gürses’in büyük dedesi ile kendi büyük dedesinin kardeş olduğunu söyledi. Reel soyadı Akbaş olan Müslüm Gürses ile aynı soyadını taşıyan Sitare Akbaş, Türkmen muhaciri olduklarını belirtti. Şarkıcı, “Soyadı yasayı çıktığında ailem, saçı erken ağardığı için ‘Akbaş’ soyadını almış. Bu hikâyeyi dedemden dinleyerek geliştim. ‘Müslüm Gürses Şarkıları-Senfonik’ projesinde yer almam için öneri geldiğinde de bu surattan çok heyecanlandım” dedi.

Şarkılarıyla anacaklar

Hazırlıkları 1 yıldır süren “Müslüm Gürses Şarkıları-Senfonik” projesi, bu akşam seyirciyle buluşacak. Ayta Sözeri, Erkan Kolçak Köstendil, Zeynep Avcı, Burak Sevinç ve Sitare Akbaş’ın sahneye çıkacağı gecede Müslüm Gürses’in müzikal yolculuğu şarkılarıyla anlatılacak. Erkan Kolçak Köstendil’in aynı zamanda “anlatıcı” olarak gecenin sunumunu da yapacağı projede, sanatçılara Cengiz Baltepe idaresindeki 30 şahsiyet senfoni orkestrası eşlik edecek.

Sitare Akbaş: Müslüm Baba ile akrabayız