Siyasi krizin yaşandığı Sri Lanka'da ilginç olay! Devlet Başkanı e-maille istifa etti

Siyasi krizin yaşandığı Sri Lanka'da ilginç olay! Devlet Başkanı e-maille istifa etti

Sri Lanka’da ekonomik krizin ardından yaşanan protestolar sebebiyle Singapur’a kaçan Devlet Başkanı Gotabaya Rajapaksa’nın e-mail yoluyla istifa mektubunu Sri Lanka Meclis Başkanına gönderdiği bildirildi.

Sri Lanka’da geçtiğimiz günlerde ekonominin çöktüğünün açıklanmasının ardından patlak veren protestolar sonrası Devlet Başkanı Gotabaya Rajapaksa ülkeyi terk etmişti. Maldivler’e ardından da Singapur’a geçen Devlet Başkanı Gotabaya Rajapaksa’nın, e-mail yoluyla istifa mektubunu Sri Lanka Meclis Başkanına gönderdiği bildirildi.

Rajapaksa'nın Singapur'a varmasından kısa bir vakit sonra sevk edilen mektubun e-posta şeklinde kabul edilip edilmeyeceği henüz net değil. Meclis Başkanının Bürosundan bir kaynak, Rajapaksa'nın istifasının anayasal olarak lüzumlu kılınan süreç bitirildikten sonra açıklanacağını ifade etti.

PROTESTOLARDA 1 ŞAHIS CAN VERDİ, 84 ŞAHIS YARALANDI

Başbakan Ranil Wickremesinghe’nin 30 gün süresince geçici Devlet Başkanlığı misyonuna getirilmesiyle ülkede tansiyon yine yükselmiş, protestocular Başbakanlık bürosunu basmıştı. Şovlar sırasında 1 bireyin yaşamını kaybettiği, 84 şahsın da yaralandığı açıklanmıştı.

Sri Lanka'da OHAL bülten edildidaha fazla video içinSri Lanka'da OHAL ilan edildi