Sizin de başınıza gelebilir! 817 liralık fatura 96 liraya düştü...

Sizin de başınıza gelebilir! 817 liralık fatura 96 liraya düştü...

Kamu Denetçiliği Müesseseyi KDK, sayaç arızası sebebiyle yurttaşa yüksek gelen natürel gaz faturası meselesini çözdü. 817 liralık fatura meblağı yönet tarafını düzenlendi ve müracaat eten yurttaşa…

Kamu Denetçiliği Müesseseyi'nun KDK, yüksek natürel gaz faturası gelen yurttaşın müracaatı üzerine alakalı kamu yönetiyle yaptığı görüşmeler neticeyi mağduriyet giderildi.

İstanbul'dan KDK'ye müracaat eten bir şahıs, 2020 kasım ve aralık aylarına ait natürel gaz faturasının gelmemesi üzerine alakalı müesseseyle görüştüğünü ve yetkililerin gelip bozuk olduğunu belirterek sayacı değiştirdiklerini ifade etti.

Sayaç değiştikten sonra 817 lira fatura gelen müracaat etici, konutta 2 şahıs kaldıklarını ve çalıştıkları için gün içinde fazla konutta bulunmadıklarını kaydoldu. Yetkililer tarafından takribî bir yıldır sayacın yanlış okuma yapması sebebiyle yüksek fatura geldiği doğrultusunda bildirim yapıldığına dikkati sürükleyen müracaat etici, sayaç farklılığı sonrasında hesaplanan vasati tüketim değerinin bayağı olmadığını, fazla gelen fatura değerinin yine tertip edilmesi ve mağduriyetinin giderilmesini istediğini bildirdi.

Müracaatı araştıran KDK, alakalı yönetle görüşmeler reelleştirdi.

KDK'nin teşebbüsleri neticeyi şikayete mevzu olan 817 liralık fatura meblağı yönet tarafını düzenlendi ve müracaat eticiye 96 liralık yeni fatura çıkarıldı.

: İlginize Sürükleyebilir Yeniden binlerce bireyi dolandırdılar! Markette reyoncuydu Ferrari aldı!Bu nasıl aile! Bir kere daha gündemdeler... Bir cinayet daha...Tüm yapıtlarıyla ses getiren Dr. Budayıcıoğlu Hürriyet'te...

Borsada kolay operasyon ve düşük kurul için tıklayın