Sofa Hotel ‘Stay’in oldu

Sofa Hotel ‘Stay’in oldu

Sofa Hotel’in yeni sahibi Muzaffer Yıldırım’ın The Stay Grubu oldu. İsmi, ‘The Stay Boulevard Nişantaşı’ olan otel 19 Mayıs’ta açılacak.

Nişantaşı’nın göbeğindeki Sofa Hotel, bir vakit evvel bina sahipleri arasındaki çıkan hukuksal meseleler sebebiyle kapanmıştı. Hatta binaya otel yerine bir sağlık merkezinin açılacağı yazılmıştı.

İşin doğrusunu her zamanki gibi yeniden benden bilin!

Sofa Hotel ‘Stay’in oldu

Bir zamanlar Ali Güreli’nin işlettiği otel, yine otel olarak açılıyor. Zira binayı, Muzaffer Yıldırım’ın başında olduğu The Stay Grubu satın aldı.

İki sene evvel Bebek Oteli’ni alıp yenileyerek büyük sükse yapan grup, şimdi de Teşvikiye Sokağı’ne kendi gustosunu taşıyacak.

The Stay Boulevard Nişantaşı ismiyle hizmete girecek olan otel, 19 Mayıs’ta kapılarını kalemtıraş. 

Herkesin merak ettiği o sualin cevabını da vereyim: Otelin en üst katında yer alan Frankie ne olacak?

Kaya Demirer’in işlettiği mekan, ne yazık ki bu şatafatlı yerine veda etti.

Onun yerine The Stay Grubu, İtalya’dan yeni bir lokanta getiriyor…

Sofa Hotel ‘Stay’in oldu

Kimi buruk, kimi heyecanla kutladı

Hoş oyuncu Hande Doğandemir, Anneler Günü’nde annesi Ayten Doğandemir’i Beşiktaş-Fenerbahçe derbisine götürdü. Annesi futbolu çok hoşlandığı için değişik bir armağanla onu mutlu etti.

Sofa Hotel ‘Stay’in oldu

Eda Taşpınar ise Anneler Günü’nü buruk kutladı. Annesi Suzan Yontunç’u 2019 senesinde kaybeden Taşpınar, anneannesi ile beraber Bozcaada’da annesini yemini. Babaannesiyle beraber sahilde taşlardan kalp ve kule yapan Taşpınar, annesine hitaben “Olduğum birey olmama izin verdiğin için teşekkürler” anekdotunu düştü.

Sofa Hotel ‘Stay’in oldu

Derin Mermerci, Anneler Günü’nü ikiz kızları Lal ve Mina ile beraber kutladı. Çiçek yağmuruna yakalanan Mermerci, kızıyla anlarını “Her zaman modern, acımalı, iyiliksever, eğitimli, sadakatli, tabiatı seven sayan güçlü ve kendine yeten kızlar olacağımıza yemin içeriz. Bizim de mottomuz bu” anekdotuyla paylaştı.

Sofa Hotel ‘Stay’in oldu

İş dünyasının ünlü adı Ümit Boyner, annesi Ayla Yörükoğlu’nu geçtiğimiz ağustos ayında kaybetmişti. Boyner, annesiyle babasının siyah-beyaz bir resmini paylaşarak, altına şu anekdotu düştü: “Annemsiz ilk Anneler Günü… Buluşmuşlardır babamla allahın izniyle. Annelerin, kendini anne gibi sezenlerin, gereksinimi olanlara şefkatle analık yapanların Anneler Günü kutlu olsun…”

Sofa Hotel ‘Stay’in oldu

Gülden Büyükuçak da annesini, kızı Yasemin Dormen ile beraber ziyaret etti. Beraber pasta kesen ailenin sevinci yerindeydi.

Sofa Hotel ‘Stay’in oldu

Toplumun ünlü adı Şebnem Çapa, bu defa Anneler Günü’nü annesinden uzakta kutladı. Kardeşi Çiğdem Kayalı ile beraber anneleriyle bir pozunu paylaşan Çapa, “Canım annem, hepimizin en değerlisi, soluğum” anekdotunu düştü.

Sofa Hotel ‘Stay’in oldu

Türk talebeler Londra yolcusu

Tarabya İngiliz Mektepleri, dünyanın en iyi ilk 49 üniversitesinin oluşturduğu Üniversiteler Birliği Konsorsiyumu NCUK-The University Consortium ile iş birliği uyuşması yaptı. Tarabya İngiliz Mektepleri Kurucusu Mehmet Gültekin, mektebin Yeniköy Yerleşkeyi’nde konsorsiyum azalarını bir oturumda ağırladı. ‘Çalkantılı Zamanlarda Eğitimin Beynelmilelleşmesi: Fırsatlar ve Güçlükler’ başlıklı oturumun çok zaferli geçtiğini belirten Gültekin, Lordlar Kamarası Azası Lord Mohamed Sheikh’in konuğu olarak 13 Mayıs’ta Londra’ya gideceklerini söyledi. Mehmet Gültekin ve 15 talebe, Lordlar Kamarası’nı ziyaret edecek, hatta üç Türk talebe mecliste kürsüye hitap konuşması yapacak.

Sofa Hotel ‘Stay’in oldu