Şok tehdit: 'Seni kimse kurtaramaz'... Hayatını KADES uygulaması kurtardı

Şok tehdit: 'Seni kimse kurtaramaz'... Hayatını KADES uygulaması kurtardı

Adana'da Nuri Y.’nin kredi kartı borcu nedeniyle tartışıp silah çekerek "Seni elimden kimse kurtaramaz" diye tehdit ettiği Raziye Y., telefonuna indirdiği Kadın Destek Uygulaması (KADES) ile…

Olay, bir gün evvel saat 14.00 sıralarında merkez Yüreğir kazasındaki bir apartmanda oldu. Raziye Y. ile ile ilgili savunma kararı aldırdığı, müddetin bitiminin hemen peşinden da sulhtuğu eşi Nuri Y. arasında hanede kredi kartı borcu yüzünden tartışma çıktı. Tartışma esnasında Nuri Y. iddiaya göre, eşine hakarette bulundu, silahını çekip, “Seni elimden kimse kurtaramaz” diyerek ölümle tehdit etti. Raziye Y., cep telefonundaki Kadın Destek Uygulaması (KADES) ile ihbarda bulundu. Bunun üzerine adrese Yüreğir Emniyet Müdürlüğü Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliği ekipleri gönderildi.

DAMDA SAKLANIRKEN YAKALANDI

Polisin geldiğini gören Nuri Y., silahını apartmanın merdiven boşluğuna atıp dama çıktı. Polis ekipleri, yaptığı baskınla Nuri Y.’yi yakalayıp gözaltına aldı. Polisin yaptığı aramada kuşkulunun silahı merdiven boşluğuna attığı belirledi. Silahın şarjöründe ise 5 kurşunun bulunduğu belirlendi. Polis merkezine götürülen Raziye Y., eşinden yakıntıcı oldu.

Emniyetteki işlemlerinin hemen peşinden adliyeye gönderilen Nuri Y., çıkarıldığı mahkemece gözaltına alındı.