Sokağa çıkma kısıtlaması muafiyetleri şehirler arası seyahat izni anlamına gelmekte midir?

Sokağa çıkma kısıtlaması muafiyetleri şehirler arası seyahat izni anlamına gelmekte midir?

İçişleri Bakanlığı, çoğalan koronavirüs olayları sebebiyle alınan ihtiyatlar kapsamında 29 Nisan'da başlayan ve 17 Mayıs'a kadar sürecek bütün kapanma sürecini başlattı. Bütün kapanmanın başlamasıyla…

İçişleri Bakanlığı bütün kapanma süreciyle alakalı açıklamalarda bulundu. Caddeye çıkma kısıtlaması muafiyetleri şehirler arası seyahat izni anlamına gelmekte midir suali yurttaşlar tarafından merak mevzusu olurken, en çok incelenenlerden biri olan bu mevzuya sarihlik getirildi. İşte, İçişleri Bakanlığı’nın 29 Nisan'da başlayan ve 17 Mayıs'a kadar sürecek bütün kapanma sürecinde yurttaşlar tarafından merak edilen, caddeye çıkma kısıtlaması muafiyetleri şehirler arası seyahat izni anlamına gelmekte midir sualine cevabı.

Caddeye çıkma kısıtlaması muafiyetleri şehirler arası seyahat izni anlamına gelmekte midir?

Genelgemiz kapsamında 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’dan itibaren her türlü taşıtla yapılacak olan şehirler arası seyahatler, ancak gerekli hallerin varlığı halinde seyahat izin heyetlerinden izin alınması koşuluna tabidir. Bu yönde; muafiyet sebebi ve buna bağlı olarak zaman ve rotayla hudutlu olan genel kaliteyi bulunmayan caddeye çıkma kısıtlamalarına dair muafiyeti bulunan şahısların yapacakları şehirler arası seyahatleri de izne tabidir.