Son dakika... 500 metre yuvarlandı! Bir astsubay şehit oldu, biri avukat 3 kişi hayatını kaybetti

Son dakika... 500 metre yuvarlandı! Bir astsubay şehit oldu, biri avukat 3 kişi hayatını kaybetti

Kars'ın Kağızman ilçesinde dava için bulguya giderken alana gelen trafik kazasında bir astsubay şehit oldu ve bir avukatın da aralarında bulunduğu 3 şahıs yaşamını kaybetti, bir asker yaralandı.

İlçenin Karagüney köyü mevkiinde, içerisinde bir dava için arazi bulgusuna giden avukat Metin Avunca, Gülcan Bozyel ve kardeşi Eyüp Bozyel'in yanı gizeme  Jandarma Astsubay Egemen Öztürk ve jandarma uzman çavuşun bulunduğu kamyonet, hakimiyetten çıkarak şarampole düştü.
Takribî 500 metre yuvarlanan taşıt, kayalık alanda durabildi. Vakada avukat Avunca ve Eyüp Bozyel vaka yerinde ölüm etti. Taşıttaki Gülcan Bozyel, astsubay ve uzman çavuş yaralandı.

Kaza üzerine bölgeye çok rakamda jandarma, sağlık, itfaiye ve Şehir Afet ve Acil Vaziyet Müdürlüğü misyonluları sevk edildi.
Gelen takımlar yaralılardan Gülcan Bozyel'i ambulansla Kağızman Devlet Hastanesine, astsubay ve uzman çavuş ise askeri helikopterle şehir merkezindeki Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Hastanesine kaldırdı.
Hastaneye kaldırılan bu bireylerden Jandarma Astsubay Egemen Öztürk ile Gülcan Bozyel de kurtarılamadı.

Son dakika... 500 metre yuvarlandı Bir astsubay şehit oldu, biri avukat 3 kişi hayatını kaybetti
Avukat Metin Avunca

Kars Valisi Türker Yetim, Kafkas Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Hastanesine gelerek vaka hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Hastane çıkışında gazetecilerin suallerini cevaplayan Yetim, kaza nedeniyle yeisli olduklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:
"Kazada ne yazık ki 1 astsubayımız şehit oldu, 3 sivil vatandaşımız da yaşamını kaybetti. Şehir olarak başımız sağolsun, jandarma teşkilatımızın da başı sağolsun. Bir uzman çavuşumuz yaralı, rehabilitasyonu sürüyor. Elim, üzücü bir kaza. Ölüm edenlere Allah'tan rahmet diliyorum."

Son dakika... 500 metre yuvarlandı Bir astsubay şehit oldu, biri avukat 3 kişi hayatını kaybettiŞehir Emniyet Müdürü Yavuz Sağdıç, Kars Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu ve askeri yetkililer de Yetim'e hastane ziyaretinde eşlik etti.

Son dakika... 500 metre yuvarlandı Bir astsubay şehit oldu, biri avukat 3 kişi hayatını kaybettiAMCALARIYLA SERVET DAVALARI VARDI

Bu arada Karagüney köyünde yaşayan amcaları Mehmet Bozyel ile aralarında servet kalan arazi sebebiyle davalık olan hukuk fakültesi talebesi Eyüp Bozyel ile ablası Gülcihan Bozyel'in keşif için avukatları Metin Avunca ile beraber gittikleri köyden dönüşte kazanın yaşandığı ortaya çıktı.

Son dakika... 500 metre yuvarlandı Bir astsubay şehit oldu, biri avukat 3 kişi hayatını kaybetti
 Jandarma Astsubay Egemen Öztürk

Köy muhtarı Mustafa Bozyel, "Köydeki servet davası nedeniyle hukuk fakültesi talebesi Eyüp Bozyel ile ablası Gülcihan Bozyel, amcaları ile davalıktı. Arazi bulguyu için Gülcihan Bozyel nişanlısı olan Avukat Metin Avunca ile köye geldi. Arazideki bulguyu yaptıktan sonra dönüş yolunda alana gelen kazada askerimizle beraber 4 şahıs yaşamını kaybetti. Çok üzgünüz" dedi.