Son dakika... ABD'de bir silahlı saldırı daha! 4 kişi hayatını kaybetti

Son dakika... ABD'de bir silahlı saldırı daha! 4 kişi hayatını kaybetti

Amerika Birleşik Devletlerinin Indiana eyaletine bağlı Indianapolis şehrindeki bir AVM'ye tertip edilen silahlı hücumda 4 birey yaşamını kaybetti.

Amerika Birleşik Devletlerinin Indiana eyaletine bağlı Indianapolis şehrindeki Greenwood Park Alışveriş Merkezi'ne asıllaştırılan silahlı hücumda 4 birey yaşamını kaybetti, 2 birey ise yaralandı. Yaralananların arasında 12 yaşında bir kız çocuğunun da olduğu bilindi.

Son dakika... ABDde bir silahlı saldırı daha 4 kişi hayatını kaybetti
SALDIRGAN VURULARAK ÖLDÜRÜLDÜ

Greenwood Polis Departmanından Şef Jim Ison, kimliği tanımlanamayan silahlı adamın elindeki tüfekle alışveriş merkezinin yemek alanına girdiğini ve ateş açtığını söyledi.

Son dakika... ABDde bir silahlı saldırı daha 4 kişi hayatını kaybetti
Hamleyi hakikatleştiren kişi polis tarafından vurularak öldürülürken saldırganın üzerinden çok rakamda dolu şarjör çıktı.
Son dakika... ABDde bir silahlı saldırı daha 4 kişi hayatını kaybetti
Vaka yerine çok rakamda polis ve ilk dayanak takımlarının sevk edilmesi üzerine yaralılar sağlık kurumuna kaldırılırken polisin vaka yeri tahlilleri sürüyor...

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİNİ SARAN ŞİDDET DALGASI: HER SENE 40 BİN BİREY CAN VERİYOR

Gun Violence Archive'in raporuna göre Amerika Birleşik Devletlerinde her sene 40 bin birey ateşli silahlardan dolayı yaşamını kaybediyor. Amerika Birleşik Devletlerini saran şiddet dalgası kapsamında son olarak silahlı bir kişi 4 Temmuz geçit merasimini hedef almış ve 7 birey yaşamını kaybetmişti.

TEXAS KATLİAMININ RAPORU AÇIKLANDI

Öte yandan Amerika Birleşik Devletlerinin Texas eyaletindeki bir mektepte 24 Mayıs'ta asıllaştırılan ve 19 talebe ile 2 hocanın vefatıyla sonuçlanan silahlı atağa ait bir soruşturma raporu yayımlandı. Amerika Birleşik Devletleri Eyalet Temsilciler Meclisi'nden Texas House Kurulu tarafından hazırlanan rapora göre, mektepteki yetkililer tarafında "sistemik arızalar" olduğu neticesine varıldı. Raporda, vaka yerindeki yetkililerin "genel olarak beceriksiz bir yaklaşımı" olduğu vurgulandı.

Toplamda 21 şahsın vefatıyla sonuçlanan Texas'ın Uvalde kasabasındaki Robb İlköğretim Okulu'ndaki hücum hakkındaki rapor, evvel kırımda yaşamlarını kaybedenlerin ailelerine iletildikten sonra bugün kamuoyuyla paylaşıldı. Raporda, mektebin silahlı bir saldırgan tehlikesine karşı yeterince hazırlanmadığı ve mektebin güvenlik siyasetlerine ters olarak, "kapıları sarih vazgeçme alışkanlığına" sahip olduğu neticesine vardı. Texas House Kurulu, takribî 80 sayfadan oluşan raporda, hücum sırasında ve sonrasında yaşananların en beceriksizsiz biçimde ortaya koyulduğunu söyledi.