Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Kadıköy'deki görüntülere tepki

Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Kadıköy'deki görüntülere tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'Kadıköy Surp Takavor Kilisesi'nin duvarının üstüne çıkan bir grup, bu dini mekana gösterilmesi gereken hürmete yakışmayan tutumlarda bulunmuştur. Surp Takavor Kilisesi'ne…

İstanbul'un Kadıköy ilçesinde bulunan Surp Takavor Ermeni Kilisesi'nin kapısının üzerine çıkan 2 şahıs çalan müzik eşliğinde karşılıklı oynadı. Sosyal medyada süratle dağılan görüntüler tepki topladı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Kadıköy Surp Takavor Kilisesi'nin duvarının üstüne çıkan 2 şahsın, bu dini mekana gösterilmesi gereken hürmete yakışmayan tutumlarda bulunduğunu belirtti.

Çelik, "Surp Takavor Kilisesi'ne müteveccih bu hürmetsizliği ayıplıyoruz. Mabetlere yapılan hürmetsizlik herkese karşı hürmetsizliktir. Camileri, kiliseleri, havraları hedef alan, dini mekanların saygıdeğerliğine yaraşmayan her türlü eylemi provokasyon olarak değerlendiriyoruz ve insanlık ismine mahkum ediyoruz" dedi.

Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelikten Kadıköydeki görüntülere tepki

: İlginize Sürükleyebilir 10 kat arkasıydı! Kayıp paranın nerede olduğu ortaya çıktıPeş peşe ihtarlar! Mecburi değilseniz dışarı çıkmayınKiliseye büyük hürmetsizlik! Yer: Kadıköy...