Son dakika... AK Partili Mahir Ünal'dan maaş ve ek bütçe tartışmalarıyla ilgili açıklama

Son dakika... AK Partili Mahir Ünal'dan maaş ve ek bütçe tartışmalarıyla ilgili açıklama

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, ek bütçe kavgalarıyla alakalı açıklamalarda bulundu. Ünal, ''Cumhurbaşkanımızın kendi tahsisatı ile alakalı arzı olmadı" dedi.

Mahir Ünal, kavgalarla alakalı şunları söyledi:

2020 senesinde Cumhurbaşkanımıza yüzde 7, 2021 senesinde yüzde 14,4, şimdi de sayın Cumhurbaşkanımız tahsisatıyla alakalı çoğalış arz etmedi. Milletvekilleri, daha önceki başbakanlar, bunların emekli ücreti Sayın Cumhurbaşkanımıza endeksli.

Emekli ücretlerinde rastgele bir çoğalışın olmamasına neden oluyordu. Sayın Cumhurbaşkanımız da bu çoğalışa gösterdi. Sayın Cumhurbaşkanımızın bir arzı olmadı ancak emekli ücretlerinin endeksli olmasından dolayı öbür emeklilere yapılan çoğalış milletvekilleri, daha önceki başbakanlar, daha önceki cumhurbaşkanlarına yansıtıldı.

SAYIN KILIÇDAROĞLU SARİHLESİN; KENDİ ÜCRETİNDE NE KADAR ÇOĞALIŞ OLMUŞ

Ben buradan bir çağrı yapıyorum; Emredin emeklilerin ücretlerini Sayın Cumhurbaşkanımıza endeksli olmaktan çıkaralım. Sayın Kılıçdaroğlu sarihlesin; kendi ücretinde ne kadar çoğalış olmuş. Bu son derece artniyetli ve çirkin bir açıklama. Bunun böyle olduğunu kendileri de öğreniyor. Sayın Kılıçdaroğlu ile bu mevzu konuşuldu. Emekli olmuş, daha önceki milletvekilleri, buraya geldiler ve bu mevzuda ortaya çıkacak mağduriyetten dolayı dinledikleri rahatsızlıkları dile getirdiler.

Sayın Cumhurbaşkanımızın rastgele bir arzı olmadığı halde 3 bin milletvekili ve ailelerinde ortaya çıkacak mağduriyet sebebiyle çoğalışa onay verdi.

Milletvekili emekli ücretlerini, Cumhurbaşkanı tahsisatına endeksli olmaktan bunu çıkaralım demiştik. Emretsinler, bunu Cumhurbaşkanı'nın tahsisatına endeksli olmaktan çıkaralım.