Son dakika: Alexander Sörloth, Galatasaray’ın transfer gündeminde yer almıyor

Son dakika: Alexander Sörloth, Galatasaray’ın transfer gündeminde yer almıyor

Transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray, forvet bölgesi için Haris Seferoviç ile uyuşma sağlarken Alexander Sörloth'un gündemde yer almadığı bilindi.

Yeni sezon evveli Abdülkerim Bardakcı ve Sergio Oliveira'yı kadrosuna katan Leo Dubois, Florian Grillitsch ve Haris Seferoviç ile uyuşma sağlayan sarı kırmızılıların Alexander Sörloth için girişimde bulunduğu iddia edildi. 

Forvet bölgesi için Boşnak asıllı İsviçreli oyuncu Haris Seferoviç için el sıkışan Galatasaray'ın Alexander Sörloth ile ilgilenmediği bilindi.

15 MAÇ OYNARSA TAPUSU SARI KIRMIZILILARIN OLACAK

G.Saray’ın kiralama arzıyla kapısını çaldığı Benfica kontrata satın alma opsiyonu koyulmasını koşul koydu. Sarı kırmızılılar, geçen sezon sakatlığı sebebiyle 29 maç kaçıran yıldız oyuncunun şişkin sakatlık geçmişinden çekindiği için ilk başta buna yaklaşmadı.

Benfica opsiyon maddesinde diretirken Erden Timur’un mücadeleleriyle bir orta yol bulundu. Buna göre Seferovic, bu sezon Galatasaray ile15 resmi maça çıkarsa satın alma opsiyonu devreye girecek ve sarı kırmızılılar 3.5 milyon Euro karşılığında oyuncuyu alacak.

İsviçreli futbolcu bugün üçüncü defa sağlık hakimiyetinden geçecek, mesele çıkmazsa imza atacak.